SAT7TURK HABER -
$ DOLAR → Alış: 3,47 / Satış: 3,49
€ EURO → Alış: 4,17 / Satış: 4,19

Gökyüzüne baksa…

Ayşegül Frame
Ayşegül Frame
  • 23.07.2015

İçerisi kapkaranlık. Metrodaki ışık yetersizliği değil bunlar. Ruhsal bir karanlık bu. İnsanların gözleri, ruhları mutsuz, huzursuz, kavga etmeye hazır. Bıkkın.

Bu ruhsal yoksunluğun ekonomik durumla da ilgisi yok, zira alışveriş merkezlerinde ihtişamlı saatler, pahalı kol düğmeleri alan kimselerde de göreceksiniz bu aynı bıkkın, yorgun bakışları.

Teşekkür etmek, minnet duymak, sevdiğini belli etmek önü tıkanmış birer iletişim insanlar için. Ne ortak bir üzüntümüz, ne ortak bir coşkumuz, ne ortak bir paydaşlığımız kaldı milletçe. Ön yargılarsa büyüdü de büyüdü vesselam.

Başkasının üzüntüsü, yası sevince dönüşüyor kimilerinde ve artık mutluluklar herkesin sahip olmasını dilemektense kıskanılıyor. İnsanlar gerçekten mutlu olmasalar bile mutlu olduklarını iki sosyal medya fotoğrafı veya iletisiyle ifşa etme isteğiyle dopdolular.

“Dünyanın her yerinde bu böyle” dediğini duyar gibiyim bazılarınızın. Ama acımız, öldürülenler, kayıp yakınları, adaletsizliğe maruz kalanlar kalınan acı aynı mı? Adaletsizliğe ses çıkartanlara verilen tepki aynı değil, sizi teyit edeyim. Bu kadar acımasız ruh işte dünya esenliğini yok eden. Bu ruh mu, işte sende bende onda bizde…

Adalet, huzur ve esenliği hepimiz bir şekilde elde etmeye uzanırız. Hemfikiriz bu istemde. Lakin bu istek için çıkarılan sesleri, yazılan ayetleri, çocuklar için toplanan oyuncakları, bir araya gelen elleri, gökyüzüne salınmış sarı uçurtmayı, güvercinleri vurmayın artık. Vuranları da takdir etmekten vazgeçin.

Ruhunu sorgulama zamanı gelmiş de geçmiştir Türkiye’nin. İşte biraz kaldırıp gökyüzüne baksa gözlerimiz asıl o zaman belki kirlenmekten kurtulur kalbimiz.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ