03 Haziran 2016

Mardin Midyat, Patlama Sonrası Gelişme

Mardin Midyat, Patlama Sonrası Gelişme

25 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşen Mardin’in Midyat ilçesinde Anıtlı Jandarma Karakoluna Komutanlığı’na bölücü terör örgütü tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 1 asker ile 2 korucu hayatını kaybetmiş, 9 asker de yaralanmıştı.

Türkiye Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir, Midyat ilçesinde 2 korucu ve 1 askerin hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin, “Kahraman korucularımız her zaman olduğu gibi burada da kahramanlıklarını ortaya koymuşlardır. Hem köyü hem de karakolu korumuş, canlarını feda etmişlerdir.” dedi. Korucuların karakola doğru ilerleyen minibüsü durdurmak istediğini, aracın “dur” ihtarına rağmen ilerlediğini belirten Kandemir, “Korucularımız aracı ateş açarak durdurmaya çalışmış. Araç bariyerlere çarparak patlayıcı infilak etmiştir.” ifadelerini kullanmıştı.

SAT-7 TÜRK tarafından edinilen son bilgilere göre, çoğunluğun Süryani olduğu Anıtlı Köy’ünde patlamada yaralananlar arasında 3 Süryani gencin olduğu, köyden polisin ve jandarmanın ayrıldığı öğrenildi. Patlamadan 3 gün sonra karakolun boşaltıldığı ve şuanda köyde herhangi bir emniyet ya da askerin gücün olmadığı belirtildi. ( BA/ CY )

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ