SAT7TURK HABER -
$ DOLAR → Alış: 3,47 / Satış: 3,49
€ EURO → Alış: 4,17 / Satış: 4,19

OKSİJEN SAVAŞI

Edebi Ritim
Edebi Ritim
  • 25.11.2016

nature-leaves-autumn-fall-seasons‘Ve Tanrı tanınmış bir notanın minör tuşlarıyla ağlamaya başladı.’ dedi Gözyaşı Okyanusu, rüzgarın fısıltılarını dinlerken.

Ve Şarışın Dünya hiçbir zaman bir göze sahip olmamışcasına sırtını döndü duyduklarına. Kumral, Esmer, Siyahi Dünya da ona katıldı. Kimse bir şey görmüyordu. Hiç kimse oksijen savaşını kaybetmek istemiyordu çünkü. Burası benim yerim dedi bencil saçlı Gökkuşağı, güneş saçlarına öyle bir renk vermişti ki kendini beğenmişliği ve sahteliği  hiçbir anlama gelmiyordu. Sokak gürültülü görünüşünde gece evsizlerin, sakin yuvasına dönüşmeye çalışıyordu ama olmuyordu. Kirli adımlarıyla yaklaşan sesler elleriyle biraz daha kötülüğü çağırıyordu.

Ne kadar  ömrü kalmıştı  acaba bu siyah beyaz adını verdikleri kokusuz çiçeğin? Ne kadar uğraşsa da artık eskisi gibi kokmayacağı kesindi. Oksijen tükeniyordu evet. Nefes alacağımız, koşacağımız yerlerle beraber.

Peki ne zaman bitecek bu benlik yarışları insanlığın kırıntılarını bulmak zorlaşırken ve günler hızlı bir şekilde tüketirken kendini.

Burası çok  kuraktı ve yağmur yağmadığından beri milyonlarca gülümseme ölmüştü.  Hayır! Öldürülmüştü. Katilleri aradıklarını söylüyor haberlerde. Hayır! Katil yalan! Hepimiz katiliz.

Saklambaç oynamaya gidiyorum. Unutmaya her şeyi ve değişmesini istiyorken, güzelleşmesini hayatın.  Benimle oynar mısınız? Ona kadar sayıyorum. Bir, iki, üç…..  dokuz, on!

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ