15 Mayıs 2021 Cumartesi

15 Hristiyan Akademik Kuruluşu Çalışılabilecek En İyi Okullar Listesinde Yer Aldı

Amerika’da, Hristiyan dünya görüşüne sahip on beş kolej ve üniversite Akademik anlamda önde gelen kuruluşlardan olan Chronicle of Higher Education’ın çalışılabilecek en iyi okullar listesinde kendilerine yer buldu.

Listede Yer Alan Kolej ve Üniversiteler

16.07.2017 tarihinde yayımlanan listede okullar alfabetik sıralamaya göre yer alırken, 232 farklı akademik enstitüden katılımcılar, her alanda memnuniyetlerini dile getirerek ankete katıldılar.

Bu yılın listesinde yer alan Hristiyan akademik kuruluşları ise şunlar; Abilene Christian University, Baylor University, Biola University, College of the Ozarks, Covenant College, John Brown University, Life Pacific College, Lubbock Christian University, Mount St. Mary’s University, Regent University, Roberts Wesleyan College, Tabor College, Texas Christian University, Texas Lutheran University, and the University of the Incarnate Word.

45.000 Kişi Ankete Katıldı

Chronicle of Higher Education yapılan anketin 14- 15 Mart tarihlerinde yürütüldüğünü ve ModernThink LLC. şirketi tarafından yapıldığını belirtti.

Toplamda 45.000 kişinin yöneticiler, fakülte üyeleri, serbest çalışan personeller, yardımcı fakülte üyeleri ve diğer personeller olmak üzere 5 ayrı kategoriye ayrıldığı belirtildi. Anket ise kurumların özellikleri  ve  bireysel sorular olarak ik bölümden oluşuyor. Regent Üniversitesi’nin listede kendine 9. kez yer bulması dikkatlerden kaçmadı. (ÖO/ KA)

Kartal Surp Nişan Kilisesi Vakfı Başkanı Ohannes Sahakoğlu’nun Cenaze Töreni Gerçekleşti

Kapalıçarşı gümüşçü esnaflarından aynı zamanda Kartal Surp Nişan Ermeni Apostolik Kilisesi Vakfı Başkanı Ohannes Sahakoğlu, uzun süredir...

İtalyan Episkopos Silahlı Saldırıya Uğradı

Papa Françesko tarafından yakın zamanda Güney Sudan’a görev yapmak üzere gönderilen dünyanın en genç Katolik Episkoposunun silahlı...

Pastör Loran Mann, 74 Yaşında Hayatını Kaybetti

God in Christ Kilisesi (COGIC) pastörü ve TV haber muhabiri Loran Mann, 74 yaşında hayatını kaybetti.Haber muhabiri...

İran’da Hristiyan Nüfusu, Rejimin Baskılarına Rağmen Artıyor

İran asıllı İngiliz vatandaşı Nazanin Zaghari-Ratcliffe'in cezalandırılmasının İran'da dini özgürlüğün daha da kısıtlanmasına yol açabileceğine dair korkular...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi