28 Şubat 2021 Pazar

2 Milyar İncil Sunumu: Çevrimiçi Müjdecilik Hizmeti Hedef Sınırını Geçti

Öncü müjdecilik hizmeti, Mayıs ayında 2 milyarıncı müjde sunumunu gerçekleştirerek büyük bir hedef sınırını geçmiş oldu.

Dünyanın kayıp nüfusuna arama motorları ve sosyal medya ile ulaşan Global Ministry Outreach, 19 Mayıs’ta 2 milyarıncı çevrimiçi müjde sunumunu kutladı.

Global Ministry Outreach, anahtar kelimeleri hedef alarak insanları ihtiyaçları doğrultusundaki websitelere yönlendiriyor. Apple’ın ilk günlerinde Steve Jobs altında çalışan Walt Wilson tarafından 2005 yılında kuruldu.

Hizmet, 13 dilde 100 websitesine ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda 110 ülkede Mesih’i seçmiş bireylerle iletişim kuran 3,500 gönüllü çevrimiçi hizmetliye sahip.

Kurulduğundan beri, 230 milyon insan bu hizmet aracılığıyla iman ettiklerini söyledi.

John Thompson

Global Ministry Outreach’in pazarlama müdürü olan John Thompson, Christian Headlines’a verdiği röportajda, “Dünyadaki tüm insanlara ihtiyaçları olduğu zaman müjdeyle ulaşıyoruz, bir kişi internete girdiğinde ve ‘Tanrı’yı nasıl tanırım?’ veya ‘barışı nasıl bulurum?’ diye yazdıklarında, reklamlarımızdan birine veya bir bağlantıya ulaşacaklar ve aradıkları dildeki belli bir web sitelerimizden birine yönlenecekler” dedi.

Hizmet’in aktivitelerinden yüzde 60’ı ABD dışında gerçekleşiyor. Bütçenin yaklaşık üçte ikisi Google ve diğer arama motorlarına gidiyor. Kalanı sosyal medyaya harcanıyor.

Global Ministry Outreach kişilerin aradıkları sorularla cevap vermenin yanı sıra onları müjde sunumlarına da yönlendiriyor.

Thompson, “Daha sonra o bireyi disipline etme ve sonuçta onları yerel bir kiliseye veya inananlardan oluşan bir topluluğa bağlama sürecine başlarlar. Global Media Outreach her gün yaklaşık 350.000 müjde sunumu yaparlar. Nisan ayında, koronavirüs sırasında, yaklaşık 517.000’lere ulaştı” açıklamalarında bulundu. (CHL)

Teksas’taki Kiliseler İhtiyaç Sahiplerine Kapılarını Açıyor

Teksas'ta anormal derecede soğuk hava şartları yaşanırken, Teksas'ın dört bir yanındaki kiliseler ve Hristiyan kurumlar kapılarını barınak...

Ekümenik Kardeşlik Kampanyası Düzenlendi

Brezilya Episkoposlar Konferansı (CNBB) ve Ulusal Hristiyan Kiliseleri Konseyi (Conic) tarafından 17 Şubat Kül Çarşambası’nda beşinci kez...

Teksas’taki Katolik Kilisesi Zorlu Hava Koşullarında Komşularına Yardım Ediyor

Teksas'ın çoğunu dondurucu soğuklar ve yaygın elektrik kesintileri getiren bir kış fırtınasının ortasında, Katolik Kilisesi kendi elektrik...

SAT-7 TÜRK’ten Türkiye Ermenileri Kadasetli Patrik Sahak II’ye Ziyaret

SAT-7 TÜRK Genel Müdürü Melih Ekener, Program Müdürü Cüneyt Arıkan’ı, Sosyal Medya Müdürü Ümit Teymur’u ve Yönetim...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi