19 Eylül 2021 Pazar

2020’de Binlerce Kişi Müjde’yi İşiterek İsa Mesih’e Geldi

PULSE’un Kurucusu, 2020’de Binlerce Kişinin Müjde’yi İşittiğini ve İman Ettiğini Söyledi.

Nick Hall

Müjdecilik Hareketi’nin kurucusu olan Nick Hall, geçen yıl 100 bin’den fazla insanın hayatlarını İsa Mesih’e teslim ettiğini söyledi.

PULSE’un kurucusu Nick Hall, günümüzün politik atmosferinin ışığında daha fazla gencin Tanrı’ya yaklaştığını söyledi. Hall, ‘‘Genç inananlardan duyduğum şey, İsa Mesih’i paylaşma ihtiyacı için bir araya gelme ve Müjde’yi paylaşma arzusu. Her şeyi değiştiren bir güç var. Bundan dolayı insanların dua ettiğini, oruç tuttuğunu ve gerçekten inandığını görüyorum. Ne olursa olsun, kontrolün Tanrı’da olduğunu biliyoruz ve günümüzde O’na her zamankinden daha fazla güvenmemiz gerekiyor’’ ifadelerinde bulundu.

Hall, PULSE’un 2020 boyunca yaşanan zorluklara yanıt olarak Müjde’yi paylaştığını söyledi. Hall, ‘‘Her zamanki gibi karşılık veriyoruz- Müjde’yi paylaşarak. Umudumuzun bulunduğu kiliseyi aramak istiyoruz. Son 12 ayda çok şey gördüm’’ dedi.

Hall, inanlıların adalet ve savunmasızlar için sesini yükseltmek amacıyla birleşebileceklerini söyleyerek, Hristiyanları siyaset ve seçimler gibi ikincil meselelerin İsa’ya olan tutkularını gölgelememeleri konusunda uyardı. Aynı zamanda kiliselerin ayrımcılık ve ırksal adaletsizlik konularında konuşmaları gerektiğini de söyleyerek, ‘‘Karmaşıklıkları ve gerilimleri anlıyorum. Minneapolis’teyim, isyanlar ve protestolar tam burada gerçekleşiyor. Ailenin bir parçasının canı yandığında, hepimiz acı çekeriz. Irksal adalet ve ayrımcılık meselesi, ulusumuzu uzun süredir rahatsız eden bir konu’’ dedi.

Hall, kilisenin bazı yanlışları ele alırken şu anda sessiz kalamayacağını belirterek, ‘‘Bu, Mesih’in ışığının parlama zamanı’’ dedi. Hall, salgın nedeniyle karantina önlemlerine rağmen birden fazla satış noktası sayesinde PULSE’un 100.000’den fazla insanı Mesih’e getirdiğini belirtti.

Hall, ‘‘Son 12 ayda 150 milyondan fazla insan Müjde’yi işitti ve 100.000’den fazla kişi hayatlarını İsa Mesih’e teslim etti. Sanırım hiç böyle bir ruhsal açlık yaşanmamıştı. Tövbe bizden başlamalı. Kutsal Yazılar için yanıp tutuşmamız ve O’nun sözünün içimizde diri kalması için Tanrı’nın huzuruna çıkmalıyız. Bu bir ruhsal uyanış duasıdır. Şimdi dünyanın Müjde’yi görme zamanının geldiğine ve aradıkları kişinin İsa Mesih olduğuna inanıyorum’’ sözleriyle konuşmasını sonlandırdı. (CHL)

Fulani Militanlar, Öldürdükleri Çocuğun Cenaze Törenine Saldırdı

Geçen hafta Celina Ishaku'nun oğlu, iki yıl önce eşini öldüren Fulani militanları tarafından katledildi. Uluslararası Hristiyan Kurumu...

Hristiyan Baba, Oğlu İle Birlikte İnfaz Edildi

Nijerya'da Hristiyan bir baba ve 7 yaşındaki oğlu korkunç bir saldırıda hayatını kaybetti.Uluslararası Hristiyan Kurumu (ICC), 46...

Hatay’daki Dini Değerler: Vakıflı Köyü ve Surp Asdvadzadzin Kilisesi

Türkiye’de nüfusunun büyük çoğunluğu Ermeni olan tek köy konumundaki Vakıfköy, Hatay’ın ve dolayısıyla da ülkemizin çokça ziyaretçi...

Hatay’daki Ortodoks Kiliselerinde “Kutsal Haçı Yüceltme” Bayramı

Her yıl 14 Eylül tarihinde Geleneksel olarak kutlanan “Kutsal Haçı Yüceltme Bayramı” Hatay’daki Ortodoks Kiliselerinde özel ayinlerle...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi