8 Mart 2021 Pazartesi

24 Saat Sürecek Dua Maratonu Yapılacak

Ukrayna’da 24 saat sürmesi planlanan İsa Mesih’i yüceltmek ve tövbe etme amacıyla bir dua etkinliği yapılacak. Organizatörler, Ukrayna’nın tüm bölgelerine görev alan episkoposları, pastörleri davet ediyor.

29 Temmuz tarihinde başlayacak dua etkinliği 1 gün sürecek ve aslında her sene yapılan bu etkinlik için organizatörler, Ukrayna’nın tüm bölgelerinden kilise liderlerini davet edecek. Böylece bu büyük ve gelenekselleşmiş dua etkinliğine daha fazla episkopos,pastör ve  kilise üyesi katılabilecek.

Yapılan basın açıklamasında katılım koşulları ve yapılacaklar hakkında, “Piskoposlar ve pederler kendi bölgelerini temsil ederek, halkın dua isteklerini dinleyerek dua edecekler. Her bölgeden bir grup, ilahiler söyleyecek. Her bölgenin kendine ait bayrağı ya da amblemi olacak.” şeklinde yazıyor.

Etkinliğin referans ayetleri ise şöyle:

2. Tarihler  20: 21-22 :

“ Yehoşafat halka danıştıktan sonra RAB’be ezgi okumak, O’nun kutsallığının görkemini övmek için adamlar atadı. Bunlar ordunun önünde yürüyerek şöyle diyorlardı:

“RAB’be şükredin,

Çünkü sevgisi sonsuza dek kalıcıdır!”

Onlar ezgi okuyup övgüler sunmaya başladığında, RAB Yahuda’ya saldıran Ammonlular’a, Moavlılar’a ve Seir dağlık bölgesinde yaşayanlara pusu kurmuştu. Hepsi bozguna uğratıldı.”(Olga Daşcinscaia)

 

Kilise Yaşlıları Öldürdü, Üç Hristiyan Kaçırıldı

Nijerya'nın kuzeybatısındaki Fulani çobanlarının 16 Şubat günü bir kilise yaşlısını öldürdükleri ve diğer üç Hristiyanı kaçırdıkları söylendi.Katsina...

Papa Françesko’dan Irak’a Tarihi Ziyaret

Papa Françesco, üç günlük bir ziyaret için Irak'a gitti. Daha önce hiçbir Papa, Irak'ı ziyaret etmemişti. Ziyaretin...

Kiliselerden Engelli Kişiler için İşbirliği

Kiliseler, Engelli Kişilere Yönelik Balo Etkinliğini Uluslararası Başarıya Dönüştürmek İçin Tim Tebow ile İşbirliği yaptı. Tim Tebow...

Ünlü Tapınmacı Taciz Mağdurlarının Şifa Bulması için Çalışıyor

"No Ordinary Worship" ve "Hold Me Close" şarkılarıyla tanınan, listelerin zirvesinde yer alan bir tapınmacı Kelontae Gavin,...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi