10 Mayıs 2021 Pazartesi

ABD’li Astronot, Uzay’a Kutsal Kitap Götürdüğünü Söyledi

Bu haftanın başlarında Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) yanaşan SpaceX mürettebatlarından biri olan Amerikalı astronot, komünyon kadehlerini ve Kutsal Kitap’ı yanına aldığını söyledi.

Christian Chronicles ile yaptığı röportajda Victor Gover, birkaç aylığına uzayda iken ibadetini gerçekleştirmeye devam edeceğini söyledi. Gover, ‘‘Dürüst olmak gerekirse online hizmetlere katılmaya, Kutsal Kitap okumaya ve dua etmeye devam edeceğim’’ dedi.

Uzay Görevine Başlayan İlk Afro-Amerikalı Astronot

Victor Gover

44 yaşındaki astronot, uzun süreli uzay görevine başlayan ilk Afro-Amerikalı astronot. Bu haftanın başında diğer üç mürettebat üyesiyle birlikte ISS’ye geldi. 

Gover, görevde olmadığı zamanlarda eşi ile birlikte aile hizmetlerini yönettikleri Houston merkezli Christ of League City Kilisesi’ne katılıyor. Gover, ‘‘Ebeveynler için Kutsal Kitap’taki derslere odaklanılan bir çalışma başlattık. Bu süreçte buna hazırlanmak uzun zamandır sahip olduğum en derin ruhsal gelişimi deneyimlemenin yollarından biriydi. Sadece bu kursa hazır olmam bile beni Kutsal Kitap okumaya ve derslerime gerçekten başlamaya zorladı’’ ifadelerinde bulundu.

Salgın döneminde Southeast Kilisesi’ne ve Renaissance Kilisesi’ne ailece katıldıklarını söyleyen Gover, ‘‘Bu ilginç zamanlarda ailemizin Tanrı’yı mutlu edecek şeyi yaptığından, sadece kendi isteğimizi değil Rab’bin isteğini yerine getirdiğimizden emin olmaya çalışıyoruz. Aile olarak üç farklı cemaati destekliyoruz’’ dedi.

Gover, görevdeyken internet bağlantısının iyi olması durumunda online hizmetlere katılmayı umduğunu söyledi. Mürettebat gelecek yıl ilkbahara kadar ISS’de kalacak. (premierchristian)

Patrik Sahak II’den Anneler Günü Mesajı

Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II, Anneler Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı. Patrik Sahak II, kendi sosyal medya...

“Avrupa Yılın Müzesi Özel Ödülü” Türkiye’ye Verildi

Avrupa Müze Forumu (EMF) tarafından verilen ve en saygın müzecilik ödüllerinden olan "Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri"nde Çanakkale'deki...

Öğrencilerin Dörtte Birinden Fazlası Kiliseye Gitmiyor

Yeni bir anket, lise ve üniversite öğrencilerinin yaklaşık yüzde 30'unun, koronavirüs salgını öncesinde de kilise hizmetlerine katılmadığını...

Organlarını Kaybeden Adam, Hristiyan Parçaya İlham Oldu

Hristiyan müzik grubu MercyMe, Perşembe günü ulusal bir ABC televizyon seyircisine yeni hit şarkıları ''Say I Won't''un...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi