2 Aralık 2021 Perşembe

Alman Pastör, İranlı Göçmene Kilisede Sığınma İzni Verdiği İçin Ceza Aldı

Almanya’da Metodist bir pastör, İranlı bir göçmene kiliseye sığınma sağladığı için iki yıl denetimli serbestlik ve 1.500 dolar (1.110 £) para cezasına çarptırıldı.

Bayreuth bölge mahkemesi, Pastör Stefan Schörk’e İranlı genç bir göçmenin izinsiz olarak kilisede kalmasına yardım ve yataklık etmekten cezalandırılması kaydıyla uyarıda bulundu.

Yargıç, yalnızca devletin yasal olarak sığınma hakkı verebileceğini vurguladı. Pastör Schörk ise, karara itiraz etti.

Pastör Schörk bu iki yıl içinde herhangi bir suç işlemezse, cezadan feragat etmiş olacak.

BR News’in haberine göre Schörk, karardan duyduğu hayal kırıklığını dile getirerek, yalnızca Hristiyan görevi dışında hareket ettiğini ve eylemlerini yasa dışı olarak görmediğini savundu.

“Bana acılarını anlatan birinin gözlerinin içine baktığım zaman harekete geçmem gerekiyor. Yaşamaya çalıştığım inancım bu. Her pazar düşmanlarıma ve komşularıma sevgiyi vaaz ediyorum, bu yüzden sözlerim aynı zamanda eylemlerimi de göstermeli” dedi.

Pastör Schörk, Ocak ayında Almanca konuşan İranlı bir göçmene on günlük kilisede sığınma izni verdi. Mülteci ilk olarak Yunanistan’da sığınma talebinde bulundu ve Avrupa Birliği (AB) hukuku uyarınca ilk girdiği AB üye devleti aracılığıyla sığınma talebinde bulunması gerekiyor. (Premier Christian News)

Papa Françesko, Kıbrıs Ziyareti’ne Başlıyor

Katolik Kilisesi lideri ve Vatikan devlet başkanı Papa Françesko’nun, 2-6 Aralık tarihlerinde gerçekleştireceği Kıbrıs Rum Kesimi ve...

Omicron Varyantı Dünyada Baskın Hale Geliyor

Güney Afrika’daki sağlık yetkilileri, Omicron varyantının ülkedeki Covid-19 vakalarında "endişe verici" bir artışa neden olduğunu ve vaka...

Ünlü Oyuncu, Tüm Başarısının İnancına Bağlı Olduğunu Söyledi

‘Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar’ ile sinemalara geri dönen ünlü aktör Will Smith, vaiz ve yapımcı DeVon Franklin...

Amerikalıların Yüzde 58’i Kutsal Kitap’ta Tanımlandığı Şekliyle Tanrı’ya İman Ediyor

Pew Araştırma Merkezi tarafından 20-26 Eylül tarihlerinde 6.485 ABD'li yetişkin arasında yapılan araştırmaya göre, Amerikalıların çoğu, Kutsal...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi