7 Mayıs 2021 Cuma

Amerikalı Pastör, Kuzey Kore’ye Kutsal Kitap İle Dolu Balonları Göndermekle Suçlanıyor

Kuzey Kore’nin sınırından Kutsal Kitap ile dolu balonları gönderen Amerikalı bir pastör, adli soruşturmayla karşı karşıya.

 Pastor Eric Foley

Güney Kore polisi, Pastör Eric Foley ve hizmet grubu Şehitlerin Sesi’nin ulusal güvenlik ve sınır ihlali ile ilgili olmak üzere üç ayrı suçlamayla yargılanacaklarını söyledi.

Güney Kore’de hizmet veren Foley, sosyal medya hesabı Twitter üzerinde davasının Seul savcılığına sevk edildiğini doğruladı.

Mission News Network’e suçlamalar hakkında konuşan Foley, bunlardan birinin Kuzey ve Güney Kore arasındaki ticari ilişkileri düzenleyen bir yasa olan değişim yasasının ihlaliyle ilgili olduğunu açıkladı. Diğer bir suçlamanın ise yüksek basınçlı gaz kullanımıyla ilgili olduğunu sözlerine ekledi.

Güney Koreli yetkililer, Kuzey Kore hükümetinin artan baskısı nedeniyle balonların gönderilmesini engelliyor. 15 yıldır müjdecilik faaliyetlerine devam eden pastör, 2000’li yılların başında Kuzey Kore’nin yer altı kilisesi üyeleriyle görüştükten ve Kutsal Kitap’a olan ihtiyaçlarını öğrendikten sonra bu fikre sahip olduğunu belirtti. Hava koşullarının balonların Kuzey Kore’ye ulaşmasına izin vermesi için bilgisayar modelleme yazılımı kullanılıyor. 

Foley, yasa dışı bir faaliyetle bulunmadıklarını belirterek, ‘‘Davamız şu soruyu soruyor: ‘Bu noktaya kadar yasal olan Kutsal Kitap ile dolu balonları göndermek sadece ileriye dönük olarak değil, aynı zamanda geçmişteki girişimlerle ilgili olarak da yasa dışı kabul edilmeli mi? 15 yıldır yetkililerle iyi bir ilişkimiz var. Tüm gönderimlerimizde polis, ordu, hatta istihbarat servisleri bile mevcuttu. Bu yıl birkaç defa polise, ‘Bu yasa dışı mı’ diye sordum. ‘Bunu burada bu konumda yapamazsınız’ yanıtını verdiler’’ dedi.

Şehitlerin Sesi, balon ve diğer çeşitli yöntemlerle Kuzey Kore’ye yaklaşık 600 bin Kutsal Kitap gönderdi. (premierchristian)

Organlarını Kaybeden Adam, Hristiyan Parçaya İlham Oldu

Hristiyan müzik grubu MercyMe, Perşembe günü ulusal bir ABC televizyon seyircisine yeni hit şarkıları ''Say I Won't''un...

Kilise Topluluklarındaki Ailelere, Kardeş Evlat Edinme Çağrısı

Yeni rakamlar, İngiltere'de evlat edinilmeyi bekleyen 2 bin çocuğun yaklaşık yarısının iki veya daha fazla kardeşi olduğunu...

Kilise Liderlerinden Aşı Pasaportlarına Karşı Mektup

İngiltere'de 1000'e yakın kilise lideri, aşı pasaportlarının uygulanmasına karşı çıkan açık bir mektup derledi.İngiltere Başbakanı Boris Johnson...

Kilise Liderleri, Daha İyi Aşı Dağıtımı Çağrısında Bulundu

Kilise liderleri, koronavirüs aşısının daha iyi üretilmesi ve dağıtılması çağrısında bulundu.Aralarında eski Canterbury Başepiskoposu Dr. Rowan...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi