5 Mart 2021 Cuma

Anayasaya, ‘Ülkenin Resmi Dini, Hristiyan’ İbaresi

Büyük Okyanus’da adacıklardan oluşan Samoa Devlet meclisi, ülkenin dini konusunda resmiyet sağlamak için bir araya geldi. Anayasaya ülkenin resmi dininin Hristiyan olduğunu belirten bir madde ekleme kararı aldı.

 Güney Büyük Okyanus’unda ve adalar topluluğundan oluşan Samoa, anayasaya ülkenin resmi dininin Hristiyan olduğunu belirten bir madde ekleme kararı aldı.

Samoa anayasasının önsözünde “Samoa halkı Tanrı’ya inanıyor’’ açıklaması yer alırken hükümet yetkilileri ülkenin Hristiyan ülkesi olduğunu belirten bir madde ekleyerek ülkenin dini inancını resmiyete kavuşması gerektiği görüşündeler.

Samoa Başbakanı anayasada, ‘’ Samoa’da Hristiyan bir ulus yaşamaktadır. Baba, Oğul ve Kutsal Ruh’a inanılmaktadır’’ maddesinin ekleneceğini bildirdi.

Diğer İnançların İbadetleri Kısıtlanmayacak

Başbakan, hükümetin böyle bir karar almasındaki sebebin, günümüzde dünya çapında oldukça yaygın olan olası dini savaşlara karşı ülkeyi korumak olduğunu açıkladı. Ayrıca bu maddenin ülkedeki farklı dini inancalarda olan insanların kısıtlanmayacağını vurguladı.

Güney Büyük Okyanus’unda, Polinezya’da bulunan, adalar topluluğundan oluşan bir ülke olan Samoa ya da Bağımsız Samoa Devleti, yaklaşık 188 bin kişilik bir nüfusa sahip ve nüfusunun yüzde 92’si Hristiyanlardan oluşuyor.(Olga Daşcinscaia)

Yüz Yüze Kilise Hizmetlerinde Düşüş Yaşanıyor

Yeni bir Lifeway Research anketi, geçen sonbahardan bu yana Protestan kiliseleri arasında yüz yüze katılımda önemli bir...

Hristiyanlar, Komşularına Duyduğu Sevgiden Ötürü COVID-19 Aşısı Olmalı

İki tanınmış Evanjelist lider, Hristiyanları komplo teorilerini reddetmeye ve COVID-19 aşısını benimsemeye teşvik ederek, aşıları yaşam yanlısı...

En Eski Ester Parşömenlerinden Biri, İsrail Ulusal Kütüphanesi’ne Verildi

Ester Kitabı’nın en eski nüshalarından biri, 25-28 Şubat tarihleri ​​arasında gerçekleşen Yahudi bayramı olan ''Purim'' öncesinde İsrail...

Dünya Evanjelist Birliği, Yeni Liderini Seçti

Dünya Evanjelist Birliği (The World Evangelical Alliance) 27 Şubat'ta yeni Genel Sekreterini seçti.Çevrimiçi etkinlikte lider Efraim Tendero,...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi