18 Nisan 2021 Pazar

Anthony Hopkins, Tanrı İnancının Kendisini Nasıl Kurtardığını Açıkladı

Kaliforniya’da düzenlenen bir konferansta konuşma yapan Akademi ödüllü aktör Anthony Hopkins, uzun süredir içinde olduğu alkol problemini “Tanrı’ya olan inancı” ile yendiğini ve kariyerini kurtardığını itiraf etti.

80 yaşındaki Galli oyuncu, Los Angeles’taki California Üniversitesi’nde yaklaşık 500 öğrenciye, “Çünkü tiyatroda yaptığınız şey bu, içiyorsunuz” diye tanıklığını anlattı.

Hollywood Reporter’ın haberine göre, 11’inci yıllık Leap (Liderlik, Mükemmellik ve Potansiyelinizi Hızlandırma) konferansında konuk konuşmacı olarak yer alan Hopkins, “Ben genellikle çalışılması çok güç biriydim çünkü genellikle akşamdan kalma oluyordum.” dedi.

“Neden sadece Tanrı’ya inanmıyorsun?”

1975 yılının Aralık ayında, “tiksindirici, mahvolmuş ve güvenilmez” bir haldeyken, isimsiz alkolikler toplantısında, “Neden sadece Tanrı’ya inanmıyorsun?” diyen bir kadınla tanıştı.”

1993 yılında sanat alanında verdiği hizmetlerden ötürü “Şövalye” ünvanı verilen ve dünyanın en büyük yaşayan aktörlerinden biri olarak görülen Hopkins, alkolden vazgeçme isteğinin “asla geri dönmeyecek şekilde” kendinden alındığını söyledi.

Öğrencilere, “Ben çok şey yapabileceğimize inanıyorum, kendi hayatıma bakarak, hala hayatımın şu anki durumuna inanamıyorum çünkü, Galler’de sarhoş ya da onun gibi bir şeyken ölmüş olmalıydım… Ölümü ya da iyi bir yaşam seçebiliriz” diye konuştu.

Karısı Stella Arroyave ile Los Angeles yakınlarındaki Malibu’da yaşayan aktör, seyirciyi para ya da başarının peşinden koşmamaları konusunda da uyardı.

“Parayı kovalarsan, işe yaramaz. Eğer başarıyı kovalarsan, yine işe yaramaz. Olmak istediğin şeyi kovalamak zorundasın, ama şimdi oluyormuş gibi yaşayın. Amacınıza ulaşmış gibi hareket edin ve böylelikle taşlar yerine oturacaktır” şeklinde tavsiyelerde bulundu.

Hopkins, Netflix’in yakında yayınlayacağı yapımlardan biri olan “The Pope” ta Papa Benedict’i canlandıracak. Hopkins 1992’de “Kuzuların Sessizliği” filmindeki Hannibal Lecter rolü ile En İyi Erkek Oyuncu Akademi Ödülü’nü kazandı.  Daha sonra ise üç kez daha aday gösterildi. Ayrıca üç BAFTA Ödülü, iki Emmys ve Cecil B. DeMille Ödülü kazandı.(CT)

Hatay’daki Ortodoks Kiliselerinde ‘Kutsal Haça Secde’ Ayini

Paskalya Oruç döneminin üçüncü Pazar'ında gerçekleştirilen ‘Kutsal Haça Secde’ (Ehhed el Zuhur) Ayini, Hatay’da İskenderun Aziz Nikola Rum...

“Dünya Yaşamı İçin Ekümenik Okumalar” Semineri Gerçekleşecek

Amerika Yunan Ortodoks Başpiskoposluğu, Ulusal Kiliseler Konseyi, Graymoor Ekümenik ve Dinler Arası Enstitüsü ve Kilise Araştırmaları Ağı...

Çin’de, Ev Kiliselerine Yönelik Baskı Artıyor

Çin Komünist Partisi, yasadışı ev kiliselerinde ibadet eden milyonlarca Hristiyanı ilgilendiren bir kategori olan, ‘yasadışı sosyal örgütlerden’...

Zirve Yayınevi Katliamı’nın Kurbanları Çevrimiçi Anılacak

Malatya'da 18 Nisan 2007'de Hristiyan içerikli kitap dağıtımı yapan Zirve Yayınevi'nde çalışan Alman uyruklu Tilmann Ekkehart Geske...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi