5 Aralık 2021 Pazar

Aziz Antuan Bazilikası Noel’e Hazır

“Noel’e Hazırlık Devresi” kapsamında, Aziz Antuan Latin Katolik Bazilikası’nda İsa Mesih’in doğumunu anlatan birçok maket hazırlandı.

Başpeder Iosif (Yusuf) Robu, Rahip Andrzej Dylewski ve bazilika görevlilerinden Gürkan Gül tarafından yapımı tamamlanan süslemeler ve maketler gelen ziyaretçilerin şimdiden ilgisini çekmeye başladı.

Aziz Antuan Bazilikası’nın bahçe girişine devasa bir Noel ağacı ve Mesih İsa’nın doğumunu tasvir etmesi amacıyla Aziz Yusuf, Meryem Ana ve Mesih İsa’nın kendisinin yer aldığı maketler hazırlandı.

Bahçe Girişinde yer alan bu maketler ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekmesine ek olarak birçok fotoğraf karesine de çok güzel bir arka plan oldu.

Bazilikanın iç kısmında yer alan ve sunağın (altar) sol kısmına dizayn edilen devasa boyutta ki makette ise Kutsal Kitap’ta geçen Mesih İsa’nın doğumuyla ilgili her şey tasvir ediliyor.

Ayrıca sunağın çevresine kurulan Noel ağaçları da Aziz Antuan Bazilikası’nda Noel öncesi güzel bir atmosfer oluşturuyor.

Son olarak sunağın ön kısmında Mesih İsa’nın doğumunu tasvir etmek adına boş bir beşik konuldu. Noel Bayramı zamanında ‘Kutsal Doğum Sahnesi’; yani Aziz Yusuf, Aziz Bakire Meryem’i canlandıracak kişiler için önceden hazırlanan bu beşiğe İsa Mesih’i temsilen bir bebek heykeli konulanacak. (SAT-7 TÜRK)

Maden Ocağı İçin Evlerinden ve İbadethanelerinden Oluyolar

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy’un Işıkdere Mahallesi’nde ibadethanelerin de içinde bulunduğu 16 ev, maden ocağı için kamulaştırılarak...

Patrik Sahak II, Ziyaretçilerini Kabul Etti

Patrik Kadasetli Sahak II. 30 Kasım 2021 Salı günü, Kilisenin Din Görevlisi Peder Zohrab Civanyan önderliğideki Altımermer...

Papa Françesko, Kıbrıs Rum Kesimi’nde Görüşmelerine Başladı

Katolik Kilisesi'nin lideri Papa Françesko, 2 - 6 Aralık tarihleri arasında yapacağı 35. Apostolik Yolculuğu'na başlamak üzere...

İngiltere’nin Oscar Adayı, Türkiye’deki Kadına Yönelik Şiddeti Anlatan Belgesel Oldu

Türkiye’deki kadına yönelik şiddeti ele alan "Ölümüne Boşanmak" adlı belgesel film, İngiltere'de En İyi Uluslararası Uzun Metraj...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi