3 Mart 2021 Çarşamba

Aziz Pavlus’un Hayatının Son Zamanları Film Oluyor

İsa Mesih’in 12 Havarisi’nden biri olan Aziz Pavlus’un hayatının son zamanlarını konu alan yeni bir film yapılacak. Filmde, James Faulkner ve Jim Caviezel baş rolleri paylaşacak.

Filmde aktör James Faulkner (Game of Thrones ve Downton Abbey’deki rolleriyle bilinir) Pavlus olarak, Jim Caviezel (The Passion’da İsa’yı oynayan aktör) Aziz Luka olarak yer alacak.

Daha önce Pavlus ve Havarilerin hayatıyla ilgili birkaç film yapıldı, ancak bu film olağanüstü büyük bir beyaz perde deneyimi olarak görünüyor.

RelevantMagazine.com, filmin adının “İsa’nın Havarisi Pavlus” olacağını bildirdi. Affirm Films tarafından yapılacak filmde Pavlus’un idamına kadar yaşadığı olaylar üzerinde durulacak.

Affirm Films Genel Başkan Yardımcısı Rich Peluso, “İsa’nın yanında, eski kilisenin gelişmesinde Havari Pavlus’dan daha merkezi bir rol oynayan hiç kimse yoktu. Yeni Ahit’in büyük bir bölümünü yazdı ve İsa Mesih’in Müjdesi’ni vaaz vermek için yürüyerek 10 bin milden fazla yol katetti” dedi.

“Bu ilginç film, Pavlus’un kilisenin kendisine geçmişte uyguladığı zulüme rağmen kendi inancıyla barıştığı sıralarda, Sezar yönetimi tarafından infaz edilmesinden önceki son aylarını derinlemesine anlatıyor” sözlerine ekledi.

Filmin 2018 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Belarus’taki Yetkililer, ‘Katolik Yardım Girişimi’ni Durdurdu

Belarus'taki yetkililer, düşük gelirli ailelere yardım etmek için kurulan Katolik Yardım Girişimi'nin faaliyetlerini durdurdu.Belarus'daki yetkililer tarafından alınan...

Tutuklanan 70 Hristiyan Serbest Bırakıldı

Christian Solidarity Worldwide, Doğu Afrika'nın kuzeyindeki bir Ülke olan Eritre'nin 70 Hristiyanı serbest bıraktığını bildirdi.Hristiyanlardan altmış dördü...

Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Jürgen Schulz, Patrik Sahak II’yi Ziyaret Etti

Türkiye Ermenileri Kadasetli Patriği Sahak II, 1 Mart Pazartesi günü, Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Jürgen Schulz’u kabul etti....

Salgına Rağmen Bazı Hristiyan Kitapçılar Satışlarını Artırdı

Salgın döneminde zorunlu kapanmalara ve sosyal mesafeye rağmen, 2020'de bazı Hristiyan kitapçıların genel satışlarının arttığı görüldü.Christian Retail...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi