18 Mayıs 2021 Salı

Aziz Pavlus’un Hayatının Son Zamanları Film Oluyor

İsa Mesih’in 12 Havarisi’nden biri olan Aziz Pavlus’un hayatının son zamanlarını konu alan yeni bir film yapılacak. Filmde, James Faulkner ve Jim Caviezel baş rolleri paylaşacak.

Filmde aktör James Faulkner (Game of Thrones ve Downton Abbey’deki rolleriyle bilinir) Pavlus olarak, Jim Caviezel (The Passion’da İsa’yı oynayan aktör) Aziz Luka olarak yer alacak.

Daha önce Pavlus ve Havarilerin hayatıyla ilgili birkaç film yapıldı, ancak bu film olağanüstü büyük bir beyaz perde deneyimi olarak görünüyor.

RelevantMagazine.com, filmin adının “İsa’nın Havarisi Pavlus” olacağını bildirdi. Affirm Films tarafından yapılacak filmde Pavlus’un idamına kadar yaşadığı olaylar üzerinde durulacak.

Affirm Films Genel Başkan Yardımcısı Rich Peluso, “İsa’nın yanında, eski kilisenin gelişmesinde Havari Pavlus’dan daha merkezi bir rol oynayan hiç kimse yoktu. Yeni Ahit’in büyük bir bölümünü yazdı ve İsa Mesih’in Müjdesi’ni vaaz vermek için yürüyerek 10 bin milden fazla yol katetti” dedi.

“Bu ilginç film, Pavlus’un kilisenin kendisine geçmişte uyguladığı zulüme rağmen kendi inancıyla barıştığı sıralarda, Sezar yönetimi tarafından infaz edilmesinden önceki son aylarını derinlemesine anlatıyor” sözlerine ekledi.

Filmin 2018 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Aynı Yetimhaneden İki Kız, Üniversitede Bir Araya Geldi

Çin'deki aynı yetimhaneden iki kız, Liberty Üniversitesi'nde bir araya geldi ve karşılaşmalarının ancak Tanrı tarafından sağlanmış olabileceğini...

Ermeni Kilisesi ”Rab İsa Mesih’in Göksel Yeruşalim’e Girişi Yortusu”nu Kutladı

Ermeni Kiliseleri, 16 Mayıs Pazar günü, "İkinci Palmiye Pazarı" (Dzağgazart), ''Rab İsa Mesih'in Göksel Yeruşalim'e Girişi Yortusu''nu...

Araştırma: En Fazla Covid-19 Aşısı Olan Dini Grup, Hristiyanlar

İstatistiklere göre, 50 yaşın üzerindekiler arasında aşı olma ihtimali en yüksek olan dini grup Hristiyanlar. Veriler, ileri...

Adana’daki Sin Manastırı Keşfedilmeyi Bekliyor

Adana’nın Kozan ilçesindeki, ''Torosların Sümelası'' olarak tabir edilen tarihi Sin Manastırı, keşfedilmeyi bekliyor. Çukurova Üniversitesi Kozan Meslek Yüksekokulu...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi