24 Nisan 2024 Çarşamba

Balkondan Atılan Çocuk, Mucizevi Şekilde Hayatta Kaldı

Minnesota’daki Mall of America’nın 3. katından atılan 5. yaşındaki çocuğun meleklerin yardımı ve İsa’nın sevgisiyle mucizevi şekilde hayatta kaldığına inanılıyor.

Çocuğun ailesi GoFundMe sayfası üzerinden minik çocuğun durumu hakkında bilgi vererek, iyileşmeye devam ettiğini söyledi. Karnındaki yaranın iyileştiği ve derisinin yenilendiği de belirtildi.

5 yaşındaki Landen Hoffman, 12 Nisan’da Amerika’yı şok eden bir olayda, 24 yaşındaki Emmanuel Aranda tarafından alışveriş merkezinin balkonundan aşağı atıldı. Kolları ve bacakları kırılan çocuğun durumu kritikti. Kafa travması riskine rağmen, beyin hasarı oluşmadı.

Aranda, ifadesinde alışveriş merkezine giderek öldürecek birini aradığını söyledi. Haziran ayında cinayete teşebbüs suçundan 19 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Ailesi, minik çocuğun her sabah mutlu uyandığını ve çevresine neşe saçtığını söyledi. Annesi, yaraları hakkında sorular sorduğunda, minik çocuğun ‘‘Anne, artık iyileştim. Sormana gerek yok’’ yanıtını verdiği öğrenildi.

Hayatı ve İsa Mesih’i seven Landen, kendisi için endişelenen yakınlarına, ‘‘Endişelenmeyin. Uçurumdan düştüm ama melekler beni yakaladı. İsa beni seviyor. Ben iyiyim’’ diyor.

Çocuğun ailesi, Landen’in tamamen şifa bulması için dua istiyor. Aile, ‘‘Dua eden herkes için minnettarız. Kötü bir kişi vardı ama bu kötülükten milyonlarca iyilik çıktı’’ açıklamasında bulundu.

Hoffman ailesi, ayrıca Aranda’yı affettiklerini ve onun için de dua ettiklerini söyledi.(CT)

İskenderun Aziz Corç Rum Ortodoks Kilisesi’nde Paskalya Kermesi

Paskalya Bayramı hazırlıkları sürerken, İskenderun Aziz Corç Rum Ortodoks Kilisesi’nde de geçtiğimiz hafta sonu “Paskalya Kermesi” düzenledi. Pazar Ayini...

Episkopos Kayyal, Pazar Vaazında: “Liderlik ve Şöhret Kilisede Değer Görmez”

Antakya ve Tüm Doğu Kiliseleri Patriği 10. Yuhanna’nın bereketi ile İskenderun’da bulunan Lübnan Dağı Peygamber İlyas Patrikhanesi...

Episkopos Kayyal, İskenderun’da Çocukları da Unutmadı

Paskalya Oruç Döneminde, Mersin ve Hatay bölgelerinde gerçekleştirilen Patrikhane Programları kapsamında, Antakya ve Tüm Doğu Kiliseleri Patriği...

Episkopos Kayyal, İskenderunlu Gençlerle Kahvaltıda Buluştu

Paskalya Oruç Döneminde, Mersin ve Hatay bölgelerinde yapılacak Patrikhane Programları kapsamında, Antakya ve Tüm Doğu Kiliseleri Patriği...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi