27 Ocak 2022 Perşembe

Balkondan Atılan Çocuk, Mucizevi Şekilde Hayatta Kaldı

Minnesota’daki Mall of America’nın 3. katından atılan 5. yaşındaki çocuğun meleklerin yardımı ve İsa’nın sevgisiyle mucizevi şekilde hayatta kaldığına inanılıyor.

Çocuğun ailesi GoFundMe sayfası üzerinden minik çocuğun durumu hakkında bilgi vererek, iyileşmeye devam ettiğini söyledi. Karnındaki yaranın iyileştiği ve derisinin yenilendiği de belirtildi.

5 yaşındaki Landen Hoffman, 12 Nisan’da Amerika’yı şok eden bir olayda, 24 yaşındaki Emmanuel Aranda tarafından alışveriş merkezinin balkonundan aşağı atıldı. Kolları ve bacakları kırılan çocuğun durumu kritikti. Kafa travması riskine rağmen, beyin hasarı oluşmadı.

Aranda, ifadesinde alışveriş merkezine giderek öldürecek birini aradığını söyledi. Haziran ayında cinayete teşebbüs suçundan 19 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Ailesi, minik çocuğun her sabah mutlu uyandığını ve çevresine neşe saçtığını söyledi. Annesi, yaraları hakkında sorular sorduğunda, minik çocuğun ‘‘Anne, artık iyileştim. Sormana gerek yok’’ yanıtını verdiği öğrenildi.

Hayatı ve İsa Mesih’i seven Landen, kendisi için endişelenen yakınlarına, ‘‘Endişelenmeyin. Uçurumdan düştüm ama melekler beni yakaladı. İsa beni seviyor. Ben iyiyim’’ diyor.

Çocuğun ailesi, Landen’in tamamen şifa bulması için dua istiyor. Aile, ‘‘Dua eden herkes için minnettarız. Kötü bir kişi vardı ama bu kötülükten milyonlarca iyilik çıktı’’ açıklamasında bulundu.

Hoffman ailesi, ayrıca Aranda’yı affettiklerini ve onun için de dua ettiklerini söyledi.(CT)

Bulduğu Kutsal Kitap Aracılığıyla İman Etti

Oklahomalı pastör, 15 yıl önce kaybettiği Kutsal Kitap aracılığıyla bir kişinin İsa Mesih'e iman ettiğini söyledi.Tulsa merkezli...

İki Ülke Güçlerini Birleştirdi

Amerika'nın Sesi'nden (VOA) yayınlanan bir rapora göre, Fransa ve İsveç, eski IŞİD üyelerinin Irak'ta Hristiyanlara karşı işledikleri...

Hristiyanlar Sürgünle Karşı Karşıya

İran'da kilise üyesi oldukları için bir yıllık hapis cezalarının ardından 20 Ocak'ta serbest bırakılan iki Hristiyan, şimdiyse...

İncil Çalışması Sırasında Öldürüldü

Polis, 26 yaşındaki Alabama'lı bir kadını, bir kilisenin İncil çalışmasına katıldığı sırada, kaza kurşunuyla bir papazın karısını...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi