1 Aralık 2023 Cuma

Balkondan Atılan Çocuk, Mucizevi Şekilde Hayatta Kaldı

Minnesota’daki Mall of America’nın 3. katından atılan 5. yaşındaki çocuğun meleklerin yardımı ve İsa’nın sevgisiyle mucizevi şekilde hayatta kaldığına inanılıyor.

Çocuğun ailesi GoFundMe sayfası üzerinden minik çocuğun durumu hakkında bilgi vererek, iyileşmeye devam ettiğini söyledi. Karnındaki yaranın iyileştiği ve derisinin yenilendiği de belirtildi.

5 yaşındaki Landen Hoffman, 12 Nisan’da Amerika’yı şok eden bir olayda, 24 yaşındaki Emmanuel Aranda tarafından alışveriş merkezinin balkonundan aşağı atıldı. Kolları ve bacakları kırılan çocuğun durumu kritikti. Kafa travması riskine rağmen, beyin hasarı oluşmadı.

Aranda, ifadesinde alışveriş merkezine giderek öldürecek birini aradığını söyledi. Haziran ayında cinayete teşebbüs suçundan 19 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Ailesi, minik çocuğun her sabah mutlu uyandığını ve çevresine neşe saçtığını söyledi. Annesi, yaraları hakkında sorular sorduğunda, minik çocuğun ‘‘Anne, artık iyileştim. Sormana gerek yok’’ yanıtını verdiği öğrenildi.

Hayatı ve İsa Mesih’i seven Landen, kendisi için endişelenen yakınlarına, ‘‘Endişelenmeyin. Uçurumdan düştüm ama melekler beni yakaladı. İsa beni seviyor. Ben iyiyim’’ diyor.

Çocuğun ailesi, Landen’in tamamen şifa bulması için dua istiyor. Aile, ‘‘Dua eden herkes için minnettarız. Kötü bir kişi vardı ama bu kötülükten milyonlarca iyilik çıktı’’ açıklamasında bulundu.

Hoffman ailesi, ayrıca Aranda’yı affettiklerini ve onun için de dua ettiklerini söyledi.(CT)

Noel Ağacı Aziz Petrus Meydanı’nda

Vatikan Aziz Petrus Meydanı’na 28 metre boyundaki ladin, İtalya'nın Piedmont bölgesindeki Macra bölgesinden geliyor. Bu yılki ağacın...

Hristiyan Mültecilere Temiz İçme Suyu Sağlandı

Çad'daki bir kampta yaşayan dört yüz Kamerunlu Hristiyan mülteciye Barnabas tarafından temiz içme suyu sağlandı. Kuyulardan su...

Bu Yıl Milyonlarca Çocuk Açlık İçinde Doğacak

En az 17,6 milyon çocukNTV'de yer alan habere göre, İngiltere merkezli sivil toplum kuruluşu Save The Children'ın...

Papa Françesko, COP28 Zirvesi’ne Sağlık Sorunları Nedeniyle Katılamayacak

Vatikan tarafından yapılan açıklamada, Papa Françesko'nun akciğer iltihabı nedeniyle Dubai'de düzenlenecek olan Birleşmiş Milletler İklim Konferansı'na (COP28)...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi