26 Haziran 2022 Pazar

Balkondan Atılan Çocuk, Mucizevi Şekilde Hayatta Kaldı

Minnesota’daki Mall of America’nın 3. katından atılan 5. yaşındaki çocuğun meleklerin yardımı ve İsa’nın sevgisiyle mucizevi şekilde hayatta kaldığına inanılıyor.

Çocuğun ailesi GoFundMe sayfası üzerinden minik çocuğun durumu hakkında bilgi vererek, iyileşmeye devam ettiğini söyledi. Karnındaki yaranın iyileştiği ve derisinin yenilendiği de belirtildi.

5 yaşındaki Landen Hoffman, 12 Nisan’da Amerika’yı şok eden bir olayda, 24 yaşındaki Emmanuel Aranda tarafından alışveriş merkezinin balkonundan aşağı atıldı. Kolları ve bacakları kırılan çocuğun durumu kritikti. Kafa travması riskine rağmen, beyin hasarı oluşmadı.

Aranda, ifadesinde alışveriş merkezine giderek öldürecek birini aradığını söyledi. Haziran ayında cinayete teşebbüs suçundan 19 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Ailesi, minik çocuğun her sabah mutlu uyandığını ve çevresine neşe saçtığını söyledi. Annesi, yaraları hakkında sorular sorduğunda, minik çocuğun ‘‘Anne, artık iyileştim. Sormana gerek yok’’ yanıtını verdiği öğrenildi.

Hayatı ve İsa Mesih’i seven Landen, kendisi için endişelenen yakınlarına, ‘‘Endişelenmeyin. Uçurumdan düştüm ama melekler beni yakaladı. İsa beni seviyor. Ben iyiyim’’ diyor.

Çocuğun ailesi, Landen’in tamamen şifa bulması için dua istiyor. Aile, ‘‘Dua eden herkes için minnettarız. Kötü bir kişi vardı ama bu kötülükten milyonlarca iyilik çıktı’’ açıklamasında bulundu.

Hoffman ailesi, ayrıca Aranda’yı affettiklerini ve onun için de dua ettiklerini söyledi.(CT)

Maymun Çiçeği Salgını 10 Kat Büyüyebilir

İngiliz bilim insanlarından endişelendiren uyarıEn az 42 ülkede tespit edilen maymun çiçeği hastalığına ilişkin küresel endişe artarken,...

Göçmenlere Takip Cihazı Takılacak

İngiltere İçişleri Bakanlığı, 1 yıl sürecek pilot uygulama kapsamında bazı göçmenlere GPS takip cihazı takmaya hazırlanıyor. Mülteci...

‘‘Ukrayna’daki Savaş Yıllarca Sürebilir’’

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ukrayna'daki savaşın yıllarca sürebileceğini ve Batı'nın Kiev'i bu süreçte desteklemeye hazır olması...

Aziz Krikor Lusavoriç’in Khor Virab’dan Çıkış Yortusu

İstanbul Ermeni Katolik Cemaatinde, Aziz (Surp) Krikor Lusavoriç’in Khor Virab’ dan Çıkış Yortusu münasebetiyle özel bir ayin düzenlendi. Taksim...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi