22 Nisan 2021 Perşembe

Barnabas Vakfı, Salgın Sürecinde 500 Binin Üzerinde Hristiyana Yardım Etti

Barnabas Vakfı, koronavirüs salgını sürecinde 29 farklı ülkeden 500 binin üzerinde Hristiyana yardım etti.

Koronavirüs nedeniyle maddi sıkıntı yaşayan Hristiyanlar çaresiz durumda. Barnabas Vakfı, destekçileri sayesinde son iki ay içinde 29 farklı ülkedeki birçok Hristiyana yardım sağladı.

Sri Lanka’da yaşayan bir papaz, Barnabas Vakfı’nın yaptığı gıda yardımının üzerine, “Çok zor zamanlardan geçiyoruz. Barnabas Vakfı bize destek olan ilk kuruluş. Bunu Tanrı’nın bize gönderdiği yardım olarak görüyoruz. Teşekkür ederiz” dedi.

Koronavirüs salgını öncesi birçok Hristiyan düşük maaş ve günlük ücret karşılığında çalışırken, salgın sonrası alınan önlemler sebebiyle binlercesi işten çıkarıldı.  Bunun üzerine Barnabas Vakfı, söz konusu durumdan etkilenen 300 binden fazla Hristiyana gıda yardımı sağladı.

Tarım ile ilgilenen Hristiyanların birçoğu da bu dönemde çekirge sürülerinin istilaları yüzünden maddi sorunlar yaşamaya başladı. Ayrıca uzmanlardan gelen uyarılara göre yakın zamanda böcek istilasının ikinci bir dalgası daha bekleniyor. Bu durum karşısında da tepkisiz kalmayan Barnabas vakfı, “Joseph” ismini verdiği proje ile tarımla ilgilenen 200 bin üzerinde Hristiyana da gıda yardımı yaptı.

Sri Lanka’da birçok Hristiyan, sosyal mesafeyi sağlamanın imkânsız olduğu kalabalık bölgelerde yaşıyor. Çoğunun sabun bulma ve el yıkama imkanları bile yok. Bu durumun farkına varan Barnabas Vakfı, 21 binden fazla Hristiyan için hijyen ürünleri yardımında bulundu.

Bazı bölgelerde Hristiyanlar koronavirüs önlemleri sebebiyle ibadet edemiyor. Bu da, papazların gelir sağladığı Pazar ibadetlerinin de iptal olması anlamına geliyor.

Bunun üzerine Barnabas Vakfı, maddi sorunlar yaşayan 6.789 papaza destek verdi.

Barnabas Vakfı, tüm destekçileri için bir teşekkür mesajı yayımladı. Destekçilerinin cömert davranışları için minnettar olduğunu belirten Vakıf, maddi ve manevi sorunlar yaşayan Hristiyanlara destek olmaya devam edeceğini belirtti. (O.D/Barnabasfund)

Hataylı Ortodokslar, ”Mesih İsa’nın Yeruşalim’e Girişi Bayramı”na Hazırlanıyor

Oruç Dönemi'nde her Cuma gerçekleştirilen, “Meryem Ana’ya Övgü” dualarının sonuncusu geçtiğimiz günlerde yapıldı.Ortodoks Cemaatince, Paskalya (Diriliş) Bayramı...

Doğu Afrika’da 7 Milyondan Fazla İnsan Açlık Tehdidiyle Karşı Karşıya

Altı Doğu Afrika ülkesinde 7 milyondan fazla insan, koronavirüs salgını, çekirge istilası, çatışmalar ve selle mücadelenin ardından...

Ermeni ve Katolik Mezarlığı’na Dair Tescil Talebi Reddedildi

Mimarlar, Ankara Ulus’ta Ermeni ve Katolik Mezarlığı’nın bulunduğunu belirterek tescil başvurusu yaptı. Ankara Kültür Varlıklarını Koruma Bölge...

Eritre’de Tutuklanan 22 Hristiyan Serbest

Eritre'de yetkililer, Mart ayı sonuna doğru başkent Asmara'da düzenlenen dua toplantısında tutuklanan 23 Hristiyandan, biri hariç hepsinin...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi