22 Haziran 2021 Salı

Belediye Başkanı Adayı: ‘‘Hristiyanlar, Kilise Liderleri Tarafından Hayal Kırıklığına Uğradı’’

Londra Belediye Başkanı adaylarından Laurence Fox, ‘‘Hristiyanların hakları kilise liderleri tarafından daha güçlü bir şekilde savunulmalı’’ açıklamasında bulundu.

Laurence Fox

Reclaim adlı yeni bir siyasi parti kuran aktör, maskeleri takıp takmamalarının veya kilisede ilahi söylemelerinin kişilere bağlı olduğunu belirtti. Fox, Canterbury Başepiskoposu da dâhil olmak üzere kilise liderlerinin salgın sırasında Hristiyanların ibadet özgürlüğünü korumakta çok yavaş kaldıklarını söyledi. 

Fox, ‘‘Özgürlüklerimiz o kadar elimizden alındı ​​ki, birisinin hepimizin özgür bireyler olduğunu ve kendi seçimlerimizi yapabileceğimizi savunması gerekiyor. Şu an içinde bulunduğumuz eğilimin tehlikeli olduğunu düşünüyorum’’ dedi.

Fox, salgın sırasında kiliseye gitme konusundaki kısıtlamaları eleştirdi. Kutsal Cuma günü polisin COVID-19 kısıtlamalarını ihlal ettiği gerekçesiyle Balham’da bir kilise hizmetini durdurmasını eleştiren Fox, ‘‘Bana göre bir polisin kiliseye girmesi gereken tek zaman ibadet zamanıdır. Burası Tanrı’nın evi ve kutsal yer. Yaşananlar beni derinden etkiliyor ve Hristiyanlığa bir tür saldırı gibi görünüyor. Kilise liderlerinin de hatalı olduğunu düşünüyorum. Ülkenin dört bir yanındaki ve Büyük Britanya çevresindeki Hristiyanlar, Canterbury Başepiskoposuna bakıyor olmalı. Tanrı böyle çalışmıyor. Tanrı ile konuşmak için aşı pasaportuna ihtiyacınız yok. Bununla başa çıkma biçimleri beni dehşete düşürüyor’’ dedi.

Güçlü bir imana sahip olduğunu belirten Fox, ‘‘Bu dünyada birileri olmadan nasıl var olurdunuz bilmiyorum. İçinde yaşadığımız bu seküler toplumda kiliselerin ve inanlıların korunması gerektiğine inanıyorum’’ dedi.

Gelecekte farklı tercihlere sahip kiliselerin olabileceğini söyleyen Fox, ‘‘Çok uluslu ve birçok yönden farklı kiliseler var olduğunda böyle bir durum karşısında ilahi söyleyen bir kiliseniz olabilir ve kilisede maske taktırabilirsiniz. Sanırım böyle durumlarda her şeyi denemek ve kontrol etmek yerine, Tanrı’ya ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz’’ dedi. (Premier Christian)

Türkiye’de ”Normale Dönüş” Başlıyor

Kademeli normalleşmede yeni adımlar bugün Beştepe'de görüşüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlık ettiği toplantının ardından alınan yeni...

Metropolis Antik Kenti’nde 1800 Yıllık Kadın Heykeli Bulundu

İzmir’in Torbalı ilçesindeki Metropolis Antik Kenti’ndeki kazı çalışmalarında, Roma dönemine ait 1800 yıllık, başsız kadın heykeli bulundu....

Pastör, Oğlu İle Birlikte Öldürüldü

Morning Star News, 21 Mayıs'ta pastörün ve üç yaşındaki oğlunun Fulani çobanları tarafından öldürüldüğünü duyurdu. Saldırı, Nijerya'nın...

Patrik Sahak II: Her Türlü Kötülüğün Bir Kökü Para Sevgisidir

Ermeni Apostolik Kiliselerinde, pazar ayinlerine devam edildi. Patriklik makamının bildirisi uyarınca, kiliselere yürüme mesafesindeki inanlılar Surp Badarak'lara...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi