fbpx
21 Haziran 2024 Cuma

Beş Pederin Katılımıyla Hasarlı Kilisede Vaftiz Töreni

İskenderun Kilisesi Pederlerinden Yusuf Nicholas Papasoğlu’nun 4 aylık oğlu Paisios, beş papazın katıldığı bir törenle vaftiz edildi.

İskenderun Aziz Nikola Rum Ortodoks Kilisesi Pederi Yusuf Nicholas Papasoğlu’nun 4 aylık oğlu Paisios, beş papazın katıldığı bir törenle vaftiz edildi.

Vaftiz törenine, Patrik Vekili ve Arşimandrit  Pavlus Orduluoğlu, İskenderun Aziz Nikola Ortodoks Kilisesi Pederi Dimitri Yıldırım, Antakya Azizler Petrus ve Pavlus Ortodoks Kilisesi Pederi Dimitri Doğum, Altınözü Kilisesi Pederleri Cebrail Kuşoğlu ile aynı zamanda minik bebeğin vaftiz abası olan amcası Peder Abdullah Yuhanna Papasoğlu eşlik etti.

İsmini Aziz Paisios’tan alan minik bebeğin vaftiz töreni babası ve amcası dâhil altı pederin katılımıyla oldukça görkemli geçti. Vaftiz töreni sonrası kilise bahçesinde düzenlenen kokteylin yanı sıra tüm davetlilere Aziz Paisios’un ikonası da hediye edildi.

Vaftiz törenine katılım gösterenlere teşekkür eden İskenderun Aziz Nikola Rum Ortodoks Kilisesi Pederi Yusuf Nicholas Papasoğlu ve eşi Habibe Papasoğlu, törende oldukça duygu dolu anlar yaşadılar.

Minik Paisios’a hayatı boyunca mutlu ve güzel günler yaşaması temennisinde bulunurken, Peder Yusuf Nicholas Papasoğlu ile Anne Habibe Papasoğlu’nu da tebrik ediyoruz. (SAT-7 Türk/İlyas Edip TERBİYELİ-İskenderun)

Padovalı Aziz Antuan Bayramı, İstanbul’da Geniş Katılımla Kutlandı

İstanbul’un neredeyse en tanınmış Kilisesi olan Aziz Antuan Kilisesi’nde, Aziz Antuan Bayramı görkem ve coşku ile kutlandı....

Samatya Surp Kevork Kilisesi’nde Kutsal Sunu Ayini

Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II., 16 Haziran 2024 Pazar günü, Samatya Surp Kevork Kilisesi'ndeki Kutsal Sunu...

Yaşam Yanlısı Gebelik Merkezleri, İhtiyaç Sahiplerine Destek Oluyor

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki 2 bin 750 yaşam yanlısı gebelik merkezinin, 2022'de ihtiyaç sahiplerine ve ailelere yaklaşık 368...

Z Kuşağı Tanrı’yı Arıyor

Yapılan bir araştırmada, Birleşik Krallık'taki gençlerin inancına bağlı olduğu görüldü. İnancın Yaşama Etkisi Enstitüsü (IIFL) tarafından yapılan...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi