29 Eylül 2023 Cuma

Beş Pederin Katılımıyla Hasarlı Kilisede Vaftiz Töreni

İskenderun Kilisesi Pederlerinden Yusuf Nicholas Papasoğlu’nun 4 aylık oğlu Paisios, beş papazın katıldığı bir törenle vaftiz edildi.

İskenderun Aziz Nikola Rum Ortodoks Kilisesi Pederi Yusuf Nicholas Papasoğlu’nun 4 aylık oğlu Paisios, beş papazın katıldığı bir törenle vaftiz edildi.

Vaftiz törenine, Patrik Vekili ve Arşimandrit  Pavlus Orduluoğlu, İskenderun Aziz Nikola Ortodoks Kilisesi Pederi Dimitri Yıldırım, Antakya Azizler Petrus ve Pavlus Ortodoks Kilisesi Pederi Dimitri Doğum, Altınözü Kilisesi Pederleri Cebrail Kuşoğlu ile aynı zamanda minik bebeğin vaftiz abası olan amcası Peder Abdullah Yuhanna Papasoğlu eşlik etti.

İsmini Aziz Paisios’tan alan minik bebeğin vaftiz töreni babası ve amcası dâhil altı pederin katılımıyla oldukça görkemli geçti. Vaftiz töreni sonrası kilise bahçesinde düzenlenen kokteylin yanı sıra tüm davetlilere Aziz Paisios’un ikonası da hediye edildi.

Vaftiz törenine katılım gösterenlere teşekkür eden İskenderun Aziz Nikola Rum Ortodoks Kilisesi Pederi Yusuf Nicholas Papasoğlu ve eşi Habibe Papasoğlu, törende oldukça duygu dolu anlar yaşadılar.

Minik Paisios’a hayatı boyunca mutlu ve güzel günler yaşaması temennisinde bulunurken, Peder Yusuf Nicholas Papasoğlu ile Anne Habibe Papasoğlu’nu da tebrik ediyoruz. (SAT-7 Türk/İlyas Edip TERBİYELİ-İskenderun)

Ermeni Rahip, Karabağ’da Hristiyan Mirası için Endişeli

Peder David, Dağlık Karabağ'ın kadim Hristiyan mirası için endişe duyduğunu belirtti. 33 yaşındaki Ermeni rahip, Azerbaycan sınırındaki...

Ortaköy Surp Asdvadzadzin Ermeni Kilisesi’nde, Kutsal Sunu Ayini

Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II. Ortaköy Surp Asdvadzadzin Ermeni Kilisesi'nde, Surp Badarak (Kutsal Sunu) Ayini'ne riyaset...

Hristiyan Hemşire, Dine Hakaret Suçlamaları Sorununa Değindi

Pakistan'da dine hakaret suçlamasıyla karşılaşan Hristiyan hemşire, Kuzey Amerika'da yeni bir hayata başladı.32 yaşındaki Tabitha Nazir Gill’in...

Medya, Tanrı Sözü’nü Duyurma Aracı Olarak Kullanılıyor

Hindistan'da Diyakonlar Medyayı Müjdeleme Aracı Olarak Kullanmayı ÖğreniyorSt. Peter's Papalık Enstitüsü'nden kırk diyakon, Hindistan Katolik Episkoposlar Konferansı...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi