1 Aralık 2023 Cuma

Beyoğlu Üç Horan Ermeni Kilisesi Vakfı Seçimi Tamamlandı

Ermeni vakıfları seçimleri Beyoğlu Üç Horan Ermeni Kilisesi Vakfı seçimi ile tamamlandı. Aksel Topalyan başkanlığındaki Beyaz Liste (Aydınlık Gelecek Beyoğlu) seçimi kazandı.

Bilindiği üzere Ermeni Vakıfları seçimlerinin sonuncusu Beyoğlu Üç Horan Kilisesi Vakfı seçimi 25 Aralık Pazar günü yapılması gerekirken, seçim tertip heyetinin istifası üzerine Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ileri bir tarihe ertelenmişti. Oluşturulan yeni seçim tertip heyeti ise 12 Mart 2023 Pazar gününü seçim tarihi olarak belirlemişti. Bunun üzerine seçimlere katılmak üzere 6 liste oluştu. Mevcut yönetim kurulu başkanı avukat Simon Çekem başkanlığında Yeşil liste, Aret Akpulat başkanlığında Mavi liste, Aslan Güner başkanlığında Kırmızı liste, Aksel Topalyan başkanlığında Beyaz liste, Şeyda Erganyan başkanlığında Sarı liste ve Dr. Takvor Anan başkanlığında Pembe liste.


Tüm listeler seçim döneminde yaptıkları toplantılarda projeleri ile Ermeni toplumu üyelerini bilgilendirdiler. 12 Mart 2023 Pazar günü Samatya Surp Kevork Ermeni Kilisesi Vakfı, Feriköy Surp Vartanants Ermeni Kilisesi Vakfı, Karagözyan Ermeni Yetimhanesi Vakfı, Büyükdere Surp Hripsimyants Ermeni Kilisesi Vakfı, Ortaköy Meryemana Surp Asdvadzadzin Kilisesi Vakfı ve Özel Esayan Ermeni İlkokulu, Ortaokulu ve Lisesi’ne koyulan sandıklarla 5531 seçmen oy kullandı. Bu rakam aynı zamanda bu güne kadar yapılmış tüm Ermeni vakıfları seçimlerindeki rekor seçmen sayısına ulaşmış oldu. 
Sabah 09:00 da başlayan ve 17:00’de sona eren oylamada, yapılan sayımların ardından Beyaz liste olan AYDINLIK GELECEK BEYOĞLU grubu seçimi kazandı ve Beyoğlu Üç Horan Kilisesi Vakfı’nın yeni yönetimini oluşturdu. 


Kesin sonuçlar şöyle; BEYAZ 2964 oy (%53.6), SARI. 1128 oy (%20.4), YEŞİL. 587 oy (% 10.6), KIRMIZI 342 oy (% 6.2), MAVİ. 311 oy (% 5.6), PEMBE 199 oy (% 3.6)

Yardımcı Episkopos Monsenyör Ilgıt İlk Ayinini Gerçekleştirdi

Geçtiğimiz Cumartesi günü Episkoposluk Kutsaması görkemli bir törenle gerçekleştirilen Anadolu Havarisel Vekili Yardımcı Episkopos Monsenyör Antuan Ilgıt,...

Noel Ağacı Aziz Petrus Meydanı’nda

Vatikan Aziz Petrus Meydanı’na 28 metre boyundaki ladin, İtalya'nın Piedmont bölgesindeki Macra bölgesinden geliyor. Bu yılki ağacın...

Hristiyan Mültecilere Temiz İçme Suyu Sağlandı

Çad'daki bir kampta yaşayan dört yüz Kamerunlu Hristiyan mülteciye Barnabas tarafından temiz içme suyu sağlandı. Kuyulardan su...

Bu Yıl Milyonlarca Çocuk Açlık İçinde Doğacak

En az 17,6 milyon çocukNTV'de yer alan habere göre, İngiltere merkezli sivil toplum kuruluşu Save The Children'ın...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi