21 Nisan 2021 Çarşamba

Beyrut Büyükelçisi Hakan Çakıl, Ortodoks Metropoliti’ni Ziyaret Etti

Türkiye Cumhuriyeti Beyrut Büyükelçisi Hakan Çakıl tarafından, Lübnan Ortodoks Metropoliti İlyas Avde’ye bir ziyaret gerçekleştirildi. 

Geçtiğimiz ay Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn’a sunulan güven mektubu ile görevine başlayan Büyükelçi Çakıl, Ortodoks Metropoliti Avde ile başkent Beyrut’taki makamında bir araya geldi ve görüşmenin ardından ise bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Büyükelçi Çakıl, Lübnan’da görevlerini icra eden ruhbanlara yapılan ziyareti, görüşme programı çerçevesinde gerçekleştiğini ve ilişkileri güçlendirmeye istekli olduklarını dile getrdi.

Ayrıca, Türkiye ile Lübnan arasında dostluk köprüsü kurma görevinde Ortodoks Kilisesi’nin önemli bir faktör olduğunu belirtti. Ortodoks Metropoliti Avde ile bölgesel meseleleri konuştuklarını ekledi.

Son olarak, Lübnan’da görev yaptığı süre zarfında Türkiye ile Ortodoks Kilisesi arasındaki ilişkilerin gelişmesi için çalışacağını ifade eden Büyükelçi Çakıl, bilindiği üzere Türkiye’de de Ortodoks Kilisesi’nin bulunduğunu ve bugünkü görüşmede bunu konuştuklarını da aktardı. (TT)

Pakistan’da Hristiyan Hemşirelere Saldırı

Pencap eyaletinin Faysalabat şehrinde iki Pakistanlı Hristiyan hemşire, dine hakaret suçlamasıyla tutuklandı.CLAAS-UK'ye göre, hemşire Maryam Lal ve...

Zirve Yayınevi Katliamı’nın Kurbanları Çevrimiçi Anıldı

Malatya'da 18 Nisan 2007'de, şehit edilen Tilmann Ekkehart Geske, Necati Aydın ve Uğur Yüksel, 18 Nisan Pazar...

Sırbistan’da Öğrenciler, Din Bilgisi ve Yurttaşlık Bilgisi Arasında Seçim Yapmak Zorunda

Sırbistan'da din öğretmenleri için hala çözülmemiş, kendine özgü bir rejim var. Okulla olan sözleşmeleri sadece bir yıl...

Uzmanlar Yanıtladı: Uzaktan Eğitim, Yüz Yüze Eğitimin Yerini Alır mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca öğrenci ve velinin merakla beklediği kararı açıkladı. Okul öncesi, 8 ve 12'nci...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi