11 Ağustos 2022 Perşembe

Bill Gates, Efes Antik Kenti’ni Ziyaret Etti

Dünyanın en zengin 4’üncü insanı unvanını taşıyan ve yazılım devi Microsoft’un kurucu ortağı olan Bill Gates, Efes Antik Kenti’ni ziyaret etti.

Gates’in içinde olduğu, Cayman Adaları bayraklı ‘Lana’ isimli yat, Kuşadası Körfezi açıklarına demirlendi. 107 metre uzunluk ve 16 metre genişliğe sahip yata, 68,2 metre boyundaki katamaran sınıfı destek gemisi ‘Wayfinder’ eşlik etti. Wayfinder’da Gates’in yakın korumaları ile personelin kaldığı öğrenildi.

Gates, özel helikopteriyle İzmir’in Selçuk ilçesindeki havaalanına indi. Doğrudan Meryemana Evi’ni ziyaret eden Gates, kilisede dua etti ve ikinci kez hacı oldu. Ardından Efes Antik Kenti’ne geçti.

Efes Antik Kenti’ne üst kapıdan giriş yapan Gates’in araçtan indiği sırada şapka ve maske taktığı görüldü. Gates’in ziyareti sırasında antik kentteki ışıklar açıldı. Gezi sırasında şapkasını ve maskesini çıkaran Gates, rehberden antik kent hakkında bilgi aldı. Gates ve yanındakiler, yaklaşık 2 saat sonra antik kentin alt kapısından çıktı.

Milyarder iş insanı, 2005 yılında da Marmaris’te eski eşi Melinda ile tatil yaparken, Meryemana Evi’ne gelmiş ve ilk kez hacı olmuştu.

Papa, Moskova Patrikhanesi Dış Kilise İlişkileri Başkanı ile Görüştü

Papa Françesko, Patrik Kirill’le görüşmesi öncesinde Rus Ortodoks Kilisesi’nin güçlü önderlerinden Moskova Patrikhanesi Dış Kilise İlişkileri Dairesi...

Çin Nüfusu 2025 Yılına Kadar Azalmaya Başlayacak

Dünyanın en kalabalık ülkesi konumunda bulunan Çin’in nüfus artış hızının her geçen gün azaldığı ve 2025 yılı...

Gençler, Yoksullukla Mücadele Ediyor

Geçen yıl 16-25 yaşındakilerin neredeyse yarısı, yaşam maliyetlerinin artışı nedeniyle yatağa aç girdi. Evsizleri destekleyen bir yardım...

Kiliseler İklim Değişikliğiyle Mücadele Ediyor

Çevreyi korumak için çalışan Hristiyan yardım kuruluşu, İngiltere ve Galler'de iklim değişikliğiyle mücadele eden 5 bin'den fazla...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi