31 Temmuz 2021 Cumartesi

Brezilyalı Kızın Kutsal Kitap Paylaşımları, Binlerce İzleyiciye Ulaştı

21 yaşındaki Brezilyalı kızın sosyal medya uygulaması TikTok’taki Kutsal Kitap paylaşımları büyük beğeni aldı. 

Brenda Matos’un Kutsal Kitap’tan kısa mesajları ve paylaşımları her gün binlerce kişiye ulaşıyor ve Kutsal Yazıları etkili bir şekilde nasıl inceleneceğine dair ipuçları veriyor.

Matos, bir pastörün genç Hristiyanların sosyal medya üzerindeki etkileri hakkında konuşması üzerine, inanç temalı paylaşımlarda bulunmaya karar verdi. Matos, ‘‘Tanrı’dan beni Cumartesi sabahı için uyandırmasını istedim. Gece boyunca uyandım ve tekrar uyuyamadım. Ardından Tanrı’nın bana bir şey göstermek istediğini anladım, bu yüzden kalkıp dua ettim. Yuhanna 10:11 bölümü, İsa’nın koyunları için canını veren İyi Çoban olduğunu söylüyor. Bu ayet beni derinden etkiledi ve Kutsal Kitap hakkında ilk videomu paylaşmaya karar verdim’’ dedi. 

Video 40 bin kez görüntülendi. Matos, ‘‘İnanılmaz. Çok heyecanlandım. Bu durum, iki ay önce ettiğim duaya cevaptı. Tanrı duamı yanıtladı. İradesini açıklayan Tanrı için, ben de elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Çünkü her şey Tanrı için’’ sözleriyle duygularını ifade etti.

54 bin’den fazla takipçisi olan Matos’un videoları yarım milyondan fazla beğeni aldı. Birçok izleyici, videoların hayatlarını nasıl etkilediğine dair kişisel görüşlerini paylaşmak için doğrudan Matos ile iletişime geçiyor.

Matos, Instagram hesabı üzerinden genç bir kadının intihar düşüncesine sahip olduğunu, ama videoları izlemesinin ardından Kutsal Kitap okuyarak esenlik bulabileceğini fark ettiğini söyledi. 

Instagram hesabında kendisini takip edenlerin sayısında artış olduğunu fark eden Matos, Kutsal Kitap çalışması başlatmaya karar verdi. Matos, ‘‘Markos bölümünü, Adventist kilisesi üyeleri ve diğer inançlardan insanlar dahil olmak üzere 15 kişiyle inceledim’’ dedi. (premierchristian)

En Büyük El Yazması Kutsal Kitap Sergilenmeye Başlandı

Ukrayna'nın başkenti Kiev, Aziz Sofya Katedrali'nde el yazması Kutsal Kitap'ın sergilendiği tarihe imza atan bir tanıtım gerçekleşti....

Arsuz Aziz Yuhanna Kilisesi Yazlıkçılara Hizmet Veriyor

Genellikle, İskenderun ve çevresinin sayfiye yeri olarak kullandığı Hatay’ın Arsuz ilçesinde, (Mar Yuhanna) Aziz Yuhanna Rum Ortodoks...

Florida ”Bir Dakikalık Sessizlik” Yasasını Resmi Olarak Kabul Etti

ABD Florida’daki okullarda öğrencilerin ders öncesi dua etmesine fırsat tanıyacak olan “Bir dakikalık sessizlik” uygulamasının yasa tasarısı resmi...

Küba’da Kilise, Umudun Varlığı Olmaya Devam Ediyor

Küba halkının içinde bulunduğu zor durumlar nedeniyle dayanışma, farklı düzeylerde dile getirilmeye devam ediyor.Küba'yı, 2015 ve 2016...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi