4 Ağustos 2021 Çarşamba

Burkina Faso’da Nefret Saldırısı

Haç Kolye Takan 4 Hristiyan Öldürüldü

Hristiyanlara yönelik saldırılar Burkina Faso’da artmaya devam ediyor. Haziran ayında 4 Hristiyan inançlarından dolayı hayatını kaybetti.

Open Doors ABD, 27 Haziran’da, Hristiyanları tespit etmek için ağır silahlı militanların Bani köyüne girdiğini tespit etti. Militanlar köyde büyük korkuya neden oldu. Teröristlerin tek bir görevi vardı: İsa’yı Rableri ve kurtarıcıları olarak kabul edenleri bulmak. Köylüleri Mesih takipçisi olarak tanımlayabilecek herhangi bir şey aradılar. Arama sonucunda dört adamın boyunlarında haç taktıkları bulundu.

4 kişi Hristiyan oldukları anlaşılır anlaşılmaz, gruptan ayrıldı ve idam edildi.

Open Doors Amerika’dan Lindy Lowery, ölen Hristiyanlar için “İsa’nın peşinden gittiler. İnançları onların bir parçasıydı ve inançlarını halka açıklamaktan korkmuyorlardı’’ dedi.

4 kişiyi katleden militanlar daha sonra başka bir kasaba olan Pougrenoma’ya gitti ve olayı herhangi bir hükümet veya askeri yetkiliye bildirmemeleri konusunda uyardı. Militanlar, Hristiyanlara din değiştirmelerini aksi takdirde ölüm cezasına çarptırılacaklarını söyledi.

Burkina Faso’da 27 Şubat’tan bu yana 27 Hristiyan öldürüldü. İnanç topluluklarına yönelik saldırıların sayısı son yıllarda çarpıcı bir şekilde arttı.

BioNTech Aşılarının Yeni Sevkiyatı Türkiye’de

Koronavirüs salgınıyla mücadelede yürütülen aşılama kampanyası kapsamında sevkiyat devam ediyor. Son olarak BioNTech'in ürettiği aşıların yeni sevkiyatı,...

65 Bin Yıl Önceki Duvar Resimlerini Neandertallerin Yaptığı Kanıtlandı

Bilim insanları, İspanya'nın güneyinde yer alan Cueva de Ardales mağarasındaki çizimlerin Neandertaller* tarafından yapıldığını kanıtladı. Yaklaşık 65...

Patlamanın Yıl Dönümü: Beyrut Limanı’na Anıt Heykel Açıldı

Geçtiğimiz yıl 4 Ağustos’ta Beyrut Limanı'nda meydana gelen patlamanın birinci yılına dair yapılan dev anıt heykel açıldı....

Gelecek Salgınlar İçin ”Evrensel Aşı” Çalışması

Bilim insanları, bir yıldan kısa bir süre içinde Covid-19 karşı etkili ve güvenli aşılar geliştirerek büyük bir...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi