27 Eylül 2022 Salı

“Cemaat Varlıklarımızın Beyoğlu’ndaki Kültürel Mirası” Sergisi Düzenlendi

Vakıflar Haftasında, Cemaat Vakıfları Temsilci Ofisi, “Cemaat Varlıklarımızın Beyoğlu’ndaki Kültürel Mirası” konulu bir fotoğraf sergisi düzenledi.

Açılışı 10 Mayıs akşamı, Beyoğlu Panayia Meryem Ana Rum Ortodoks Kilisesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen sergiye, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Yunanistan’ın İstanbul Başkonsolosu Georgia Soultanopoulou, din adamları, cemaat temsilcileri, vakıf başkanları ile temsilcileri katıldılar. 

Uzun yıllara dayanan Beyoğlu Kültür Mirası‘na ait yapıların fotoğraflarından oluşan özel sergi, İstanbul’da yaşayan tüm cemaatleri de bir araya getirmiş oldu.

Bu özel açılışa, Ermeni Katolik Cemaatini temsilen; Surp Agop Vakfı başkanı Bernar Sarıbay ve eşi ile vakıf yöneticileri katıldılar.

Beyoğlu Asmalımescit’teki “Beyoğlu Panayia Meryem Ana Rum Ortodoks Kilisesin”de açılan sergi 1 ay boyunca tüm vatandaşların ziyaretlerine açık olacak.

Küresel Gıda Krizinin Acilen Ele Alınması İçin Çağrı

Uluslararası kuruluşlar, Ukrayna'daki savaşın yol açtığı küresel gıda krizinin, tahıl koridorunun açılmasına rağmen bitmediğini belirterek, krizin daha...

İskenderun Katolik Katedrali’nde Öğrenciler İçin Dua

İskenderun Müjdeleme Latin Katolik Kilisesi Pederlerinden, Anadolu Havarisel Vekili Şansölyesi Antuan Ilgıt, geçtiğimiz hafta başlayan yeni eğitim-öğretim...

Ermeni Kilisesi’nde Varaka Surp Haç Yortusu

Yılda 5 kez kutlanan, Haç'ın bayramlarından biri olan ve sadece Ermeni Kilisesine ait Varaka Surp Haç Yortusu,...

Kutsal Toprakları Ziyaret Eden Hristiyanlar, Kazı Çalışmalarına Katılabilir

ABD'den Kutsal Toprakları ziyaret etmeyi planlayan Hristiyanlar, hükümet girişiminin bir parçası olarak Kutsal Kitap'a yönelik kazı çalışmalarına...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi