3 Mart 2021 Çarşamba

Çin, Çocukları Tanrı’dan Uzaklaştırmaya Yönelik Yaptırımlar Uyguluyor

Çin’de henüz anaokulu gibi erken bir dönemde öğrencilerin Tanrı’ya düşman yetişmeleri için beyinlerinin yıkandığı bildirildi.

The Epoch Times’a göre, Çin Komünist Partisi yeni nesli kendi doğruları ve ideolojileriyle yetiştirmeye çalışıyor. İsmi açıklanmayan bir anne, okul tarafından Tanrı’dan nefret etmeyi öğrenen çocuğunun geçirdiği değişimi anlatarak, ‘‘Okula başlamadan önce çocuğuma Tanrı’nın her şeyi yarattığını söylemiştim ve o buna iman etmişti. Ancak okulda öğretilenlerden sonra çocuğum farklı biri gibi oldu. Çin’de, bu saf ve masum çocuklara Tanrı’dan nefret etmeleri öğretildi’’ dedi.

Din karşıtı öğretime ek olarak, öğrencilere kiliseye veya dini yerlere gitmeleri durumunda ebeveynlerini olası tutuklamalar konusunda uyarmaları da öğütleniyor.  

Din özgürlüğü ve insan hakları üzerine bir dergi olan Bitter Winter, evde bir Hristiyan broşür bulan küçük çocuğun yaşadığı endişeyi paylaştı. Bitter Winter küçük çocuğun, ‘‘Öğretmenim Hristiyanlığın sapkın bir din olduğunu söylüyor. Eğer buna inanıyorsan, evi terk edeceksin ve bana bakmayacaksın’’ sözlerine yer verdi.

Anne, 1 ay sonra oğlunun saldırgan davranışlar sergilediğini söyledi. Çocuk ayrıca annesini inancından vazgeçmesi için tehdit etti. Çünkü Hristiyanlığın sapkın bir din olduğu öğretilmişti ve annesi buna inanmamalıydı.

Bitter Winter tarafından paylaşılan bir görüntüde din karşıtı sloganlar atan anaokulu öğrencileri görülüyor. Görüntülerde ‘‘Bilime inan ve sapkın dinlerden uzak dur. Çocuklardan başlayarak, biz en iyisiyiz’’ sözleri işitiliyor.

Çin, Open Doors’un 2021 Dünya İzleme Listesinde 17. sırada yer alıyor. Geçen yılki listeye kıyasla altı sıra yükselen ülkede Hristiyanlara yönelik zulmün arttığı görülüyor. Ülke son üç yılda genel olarak 26 sıra yükseldi. (CHL)

Uyanış Gençliği, Sosyal Medya Üzerinden Bir Araya Geldi

Koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle yüz yüze bir araya gelemeyen Uyanış Gençliği, 27 Şubat Cumartesi günü çevrimiçi olarak yeniden...

Belarus’taki Yetkililer, ‘Katolik Yardım Girişimi’ni Durdurdu

Belarus'taki yetkililer, düşük gelirli ailelere yardım etmek için kurulan Katolik Yardım Girişimi'nin faaliyetlerini durdurdu.Belarus'daki yetkililer tarafından alınan...

Tutuklanan 70 Hristiyan Serbest Bırakıldı

Christian Solidarity Worldwide, Doğu Afrika'nın kuzeyindeki bir Ülke olan Eritre'nin 70 Hristiyanı serbest bıraktığını bildirdi.Hristiyanlardan altmış dördü...

Patrik Sahak II, ‘İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı’na Katıldı

Türkiye Ermenileri Kadasetli Patriği Sahak II, Ankara'da gerçekleşen ''İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı''na Katıldı.Konu ile...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi