28 Şubat 2021 Pazar

Çocuklar, Ayakkabı Kutusu Aracılığıyla Müjde’yi Duydu

Merhum Billy Graham’ın torunu Edward Graham, Noel Çocuğu Etkinliği ile Kutsal Kitap’ın tüm küresel evanjelik etkinliklerinden daha fazla çocuğa ve insana ulaştığını söyledi.

Noel Çocuğu Etkinliği programlarından ve idari ilişkilerden sorumlu başkan yardımcısı Graham, ‘‘Bu ayakkabı kutusu dağıtımı aracılığıyla her zamankinden daha fazla çocuk İsa’yı duydu’’ dedi. Etkinlik, Samaritan’s Purse adlı Hristiyan yardım kuruluşunun bir projesi. Katılımcılar her yıl ayakkabı boyutundaki hediye kutularını dolduruyor ve bunları dünya genelinde 160’tan fazla ülkeye gönderiyor.

2016 yılında da Afrika’nın bir köyünde yaşayan Himba kabilesindeki çocuklara ayakkabı kutularıyla hediyeleri teslim edilmişti. Himba kabilesi, çoğunlukla atalarına tapınan yaklaşık 50bin yarı göçebe insandan oluşuyor. Köyde verilen hizmetin ardından 46 çocuk ve altı yetişkin İsa Mesih’i daha yakından tanımaya karar verdi.

Noel Çocuğu Etkinliği’nin 12 derslik öğrenci programı da bulunuyor. ‘En Büyük Yolculuk’ adlı programda Hristiyan olmanın ne anlama geldiği ve Müjde’nin nasıl paylaşılacağı öğretiliyor.

Graham, ‘‘Çocuklar umursamıyor, dışarı çıkıyor ve cesurca inancını yaşıyor. Bunu Meksika’da ve Himba’da gördüm. Bunlar ulaşılmamış topluluklar, Müjde’yi duymamış ve asla duymayacak çocuklar. Tanrı, karanlığı aydınlatmak için oyuncaklarla dolu olan bu basit ayakkabı kutusunu kullanıyor. Bunu seviyorum ve hizmet için çok heyecanlıyım’’ açıklamasında bulundu.

The Christian Post’a göre, yaklaşık 100 Himba’nın tapınmak için bir araya geldiği kilise binaları var. Graham, ‘‘Meksika’da gördüğümüz gibi, o köyde de insanlar kiliseleriyle ve Tanrı’ya tapındıkları yerle gurur duyuyor. Komşularının da görmesini istiyorlar, dışarı çıkıyorlar ve Müjde’yi paylaşıyorlar. Bunu görmek benim için çok teşvik edici’’ dedi. (CHL)

Teksas’taki Kiliseler İhtiyaç Sahiplerine Kapılarını Açıyor

Teksas'ta anormal derecede soğuk hava şartları yaşanırken, Teksas'ın dört bir yanındaki kiliseler ve Hristiyan kurumlar kapılarını barınak...

Ekümenik Kardeşlik Kampanyası Düzenlendi

Brezilya Episkoposlar Konferansı (CNBB) ve Ulusal Hristiyan Kiliseleri Konseyi (Conic) tarafından 17 Şubat Kül Çarşambası’nda beşinci kez...

Teksas’taki Katolik Kilisesi Zorlu Hava Koşullarında Komşularına Yardım Ediyor

Teksas'ın çoğunu dondurucu soğuklar ve yaygın elektrik kesintileri getiren bir kış fırtınasının ortasında, Katolik Kilisesi kendi elektrik...

SAT-7 TÜRK’ten Türkiye Ermenileri Kadasetli Patrik Sahak II’ye Ziyaret

SAT-7 TÜRK Genel Müdürü Melih Ekener, Program Müdürü Cüneyt Arıkan’ı, Sosyal Medya Müdürü Ümit Teymur’u ve Yönetim...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi