5 Aralık 2021 Pazar

Çocuklar İçin Kutsal Kitap Uygulamasında Rekor

YouVersion ve OneHope Bible’ın çocuklara özel sürümü olan Çocuklar için Kutsal Kitap Uygulaması (Bible App for Kids) bu yıl 14 milyondan fazla cihaza yüklendi. Yüklemeler geçen yılın aynı zaman dilimiyle karşılaştırıldığında yüzde 193 artış arttı. Büyümedeki bu son artış, uygulamanın 2013’ten bu yana 50 milyon indirilmeye ulaşmasına yardımcı oldu.

Çocuklar için Kutsal Kitap Uygulaması, çocukların etkileşimli animasyonlar ve etkinlikler yoluyla Tanrı’nın sözünü/Kutsal Kitap hikâyelerini öğrenmesine yardımcı olmak için tasarlandı.

2020 yılının Ocak-Ağustos ayları arasında dünyanın dört bir yanından çocuklar Kutsal Kitap’tan 41 hikâyenin anlatıldığı 109 milyondan fazla çalışma planını tamamladı. Bu sonuç, yıl sonuna kadar tamamlanması öngörülen 175 milyondan fazla hikâyeyle rekor sayıda Kutsal Kitap çalışma planını temsil ediyor.

Ebeveynler ayrıca çocuklar için profil oluşturmak ve ilerlemelerin ayrıntılarını içeren haftalık e-mail almak için YouVersion hesaplarıyla oturum açabilir. Haftalık özet, her aile için özelleştirilerek haftalık Kutsal Kitap hikâyelerini tamamlayan çocukların önemli hikâyelerini göstermekte.

YouVersion direktörü Brian Russell, Kutsal Kitap uygulamasının ebeveynlerin bu zor zamanları atlatmalarına yardımcı olduğunu görmenin ilham verici olduğunu söyleyerek, ‘‘Belirsizlikle dolu bir yılda, ebeveynlerin çocuklarının ilerlemelerine ve ruhsal olarak büyümelerine yardımcı olmak için rekor sayıda Çocuklar için Kutsal Kitap Uygulamasına başvurması inanılmaz derece cesaret verici’’ dedi.

OneHope Başkanı Rob Hoskins ise, ‘‘Tanrı’nın Çocuklar için Kutsal Kitap Uygulamasını bu kadar çok aile için bir kaynak olarak kullanması nedeniyle şükrediyoruz. Yardım arayan ebeveynlerin yanında olmak ve bu sıkıntılı dönemde onlara ihtiyaç duydukları desteği sağlamak bir onurdur’’ ifadelerinde bulundu.

Dünyanın her ülkesinde indirilmeye hazır olan Çocuklar için Kutsal Kitap Uygulaması, şu anda 58 dilde hizmet veriyor. (premierchristian)

Maden Ocağı İçin Evlerinden ve İbadethanelerinden Oluyolar

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy’un Işıkdere Mahallesi’nde ibadethanelerin de içinde bulunduğu 16 ev, maden ocağı için kamulaştırılarak...

Patrik Sahak II, Ziyaretçilerini Kabul Etti

Patrik Kadasetli Sahak II. 30 Kasım 2021 Salı günü, Kilisenin Din Görevlisi Peder Zohrab Civanyan önderliğideki Altımermer...

Papa Françesko, Kıbrıs Rum Kesimi’nde Görüşmelerine Başladı

Katolik Kilisesi'nin lideri Papa Françesko, 2 - 6 Aralık tarihleri arasında yapacağı 35. Apostolik Yolculuğu'na başlamak üzere...

İngiltere’nin Oscar Adayı, Türkiye’deki Kadına Yönelik Şiddeti Anlatan Belgesel Oldu

Türkiye’deki kadına yönelik şiddeti ele alan "Ölümüne Boşanmak" adlı belgesel film, İngiltere'de En İyi Uluslararası Uzun Metraj...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi