4 Şubat 2023 Cumartesi

Çocukları Destekleme ve Koruma Kampanyası Başlatıldı

‘Endonezya’da ve dünya genelinde çocukları destekleyelim ve koruyalım’ sloganına sahip olan Yıldız Şarkıcılar (Star Singers), 65. farkındalık kampanyasında şiddete maruz kalan çocuklara dikkat çekti.

Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) verilerine göre, her yıl bir milyar çocuk ve ergen; fiziki, psikolojik ve cinsel şiddete maruz kalıyor.

Epifani 2023 kampanyası, Endonezya’da ve dünya genelinde çocukların haklarının korunması adına farkındalık çağrısında bulunuyor. ‘Alman Müjdeci Çocuklar’ örgütünün başkanı olan Peder Dirk Bingener, ‘‘Yıldız Şarkıcıların (Star Singers) Müjde’yi yeni yılda insanlara ulaştırmaya devam etmelerini sabırsızlıkla bekliyorum. Kapı kapı dolaşarak gerçekleşecek ziyaretlerde dua edilecek, bağış toplanacak ve ilahiler söylenecek. Şarkıcıların evlere gelmesiyle, Müjde evlere ulaşmış olacak’’ dedi.

Yıldız Şarkıcılar, evleri ziyaret ederek 65. kampanyasına başladı. Salgın döneminde geçen iki kışın ardından çocuklar Müjde mesajını Almanya’daki evlere ulaştırabilir ve dünya genelindeki ihtiyaç sahibi çocuklar için bağış toplayabilir. Doğuş Bayramı döneminde yıldızbilimcilerin kıyafeti giyilerek ve doğuşu simgeleyen yıldız taşınarak evler ziyaret edildi. 

Almanya’daki Katolik cemaatlerinden çocuklar, acı çeken çocuklar için bağış toplayarak, ziyaret ettiği ailelere ‘İsa, bu evi korusun’ duasında bulunuyor. İlk defa 1959’da başlatılan çocuklara yönelik Yıldız Şarkıcılar Kampanyası, zamanla dünyanın en büyük dayanışma kampanyasına dönüştü. Proje, Afrika, Latin Amerika, Asya, Okyanusya ve Doğu Avrupa’da destekçi buldu. Bağışlar, eğitim, sağlık, pastoral bakım, beslenme ve sosyal uyum alanlarında kullanılıyor.

1 Ocak’ta Aziz Petrus Bazilikası’nda Papa Françesko başkanlığında düzenlenen Dünya Barış Günü kutlamalarına Yıldız Şarkıcılarından oluşan bir heyet katıldı. Kutlamalardan önce Papa’ya mavi ve sarı renklerden oluşan dostluk bilekliği armağan edildi.

Yıldız Şarkıcılar, 2001’den bu yana Vatikan’daki Yeni Yıl kutlamalarına 18. kez katılıyor. (Fides)

Papa Françesko, Evlilik Birliğinin Önemine Değindi

‘‘Evlilik, Kadın ve Erkek Arasında Ömür Boyu Süren Bir Birlikteliktir’’Kilise'nin evlilikle ilgili öğretisini hatırlatan Papa Françesko, ‘‘Bugün...

Sudan’da 4 Hristiyan Öldürüldü

Yerel bir kaynağa göre, 23 Ocak'ta bir pastör ve üç Hristiyan aşırılık yanlıları tarafından öldürüldü. Güney Kordofan eyaletinin...

İsa Mesih’in Mabede Sunulması Bayramı, İskenderun’da Ayinle Kutlandı

Rabbimiz İsa Mesih’in, Doğumunun ardından 40. gününde Mabede Sunulması olarak anılan ve kutlanan ‘Nur Bayramı’ İskenderun Müjdeleme Latin Katolik...

İzmir’de Mesih İsa’nın Mabette Sunulması Bayramı Kutlaması

Katolik Kilisesi için, 2 Şubat çok önemli bir tarihtir. Hem Mesih İsa’nın Mabette Sunulması Bayramı günü, hem...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi