24 Nisan 2024 Çarşamba

Çocukları Destekleme ve Koruma Kampanyası Başlatıldı

‘Endonezya’da ve dünya genelinde çocukları destekleyelim ve koruyalım’ sloganına sahip olan Yıldız Şarkıcılar (Star Singers), 65. farkındalık kampanyasında şiddete maruz kalan çocuklara dikkat çekti.

Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) verilerine göre, her yıl bir milyar çocuk ve ergen; fiziki, psikolojik ve cinsel şiddete maruz kalıyor.

Epifani 2023 kampanyası, Endonezya’da ve dünya genelinde çocukların haklarının korunması adına farkındalık çağrısında bulunuyor. ‘Alman Müjdeci Çocuklar’ örgütünün başkanı olan Peder Dirk Bingener, ‘‘Yıldız Şarkıcıların (Star Singers) Müjde’yi yeni yılda insanlara ulaştırmaya devam etmelerini sabırsızlıkla bekliyorum. Kapı kapı dolaşarak gerçekleşecek ziyaretlerde dua edilecek, bağış toplanacak ve ilahiler söylenecek. Şarkıcıların evlere gelmesiyle, Müjde evlere ulaşmış olacak’’ dedi.

Yıldız Şarkıcılar, evleri ziyaret ederek 65. kampanyasına başladı. Salgın döneminde geçen iki kışın ardından çocuklar Müjde mesajını Almanya’daki evlere ulaştırabilir ve dünya genelindeki ihtiyaç sahibi çocuklar için bağış toplayabilir. Doğuş Bayramı döneminde yıldızbilimcilerin kıyafeti giyilerek ve doğuşu simgeleyen yıldız taşınarak evler ziyaret edildi. 

Almanya’daki Katolik cemaatlerinden çocuklar, acı çeken çocuklar için bağış toplayarak, ziyaret ettiği ailelere ‘İsa, bu evi korusun’ duasında bulunuyor. İlk defa 1959’da başlatılan çocuklara yönelik Yıldız Şarkıcılar Kampanyası, zamanla dünyanın en büyük dayanışma kampanyasına dönüştü. Proje, Afrika, Latin Amerika, Asya, Okyanusya ve Doğu Avrupa’da destekçi buldu. Bağışlar, eğitim, sağlık, pastoral bakım, beslenme ve sosyal uyum alanlarında kullanılıyor.

1 Ocak’ta Aziz Petrus Bazilikası’nda Papa Françesko başkanlığında düzenlenen Dünya Barış Günü kutlamalarına Yıldız Şarkıcılarından oluşan bir heyet katıldı. Kutlamalardan önce Papa’ya mavi ve sarı renklerden oluşan dostluk bilekliği armağan edildi.

Yıldız Şarkıcılar, 2001’den bu yana Vatikan’daki Yeni Yıl kutlamalarına 18. kez katılıyor. (Fides)

İskenderun Aziz Corç Rum Ortodoks Kilisesi’nde Paskalya Kermesi

Paskalya Bayramı hazırlıkları sürerken, İskenderun Aziz Corç Rum Ortodoks Kilisesi’nde de geçtiğimiz hafta sonu “Paskalya Kermesi” düzenledi. Pazar Ayini...

Episkopos Kayyal, Pazar Vaazında: “Liderlik ve Şöhret Kilisede Değer Görmez”

Antakya ve Tüm Doğu Kiliseleri Patriği 10. Yuhanna’nın bereketi ile İskenderun’da bulunan Lübnan Dağı Peygamber İlyas Patrikhanesi...

Episkopos Kayyal, İskenderun’da Çocukları da Unutmadı

Paskalya Oruç Döneminde, Mersin ve Hatay bölgelerinde gerçekleştirilen Patrikhane Programları kapsamında, Antakya ve Tüm Doğu Kiliseleri Patriği...

Episkopos Kayyal, İskenderunlu Gençlerle Kahvaltıda Buluştu

Paskalya Oruç Döneminde, Mersin ve Hatay bölgelerinde yapılacak Patrikhane Programları kapsamında, Antakya ve Tüm Doğu Kiliseleri Patriği...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi