3 Haziran 2023 Cumartesi

Çocukların İnancında Anneleri Büyük Rol Oynuyor

Kendilerini Hristiyan olarak tanımlayan Amerikalıların çoğu, İsa Mesih’i kabul etmelerinde annelerinin büyük rolü olduğunu belirtti. 

ABS (The American Bible Society) tarafından yürütülen araştırmada, katılımcıların yüzde 77’si annelerinin inancını benimsediğini söyledi. Protestan olarak büyüdüğünü söyleyenlerin yüzde 73’ü, Protestan ya da Hristiyan olarak yaşamına devam ettiğini belirtti. Bununla birlikte annesi ateist, agnostik veya inançsız olanların yüzde 32’si kendilerini Hristiyan olarak tanımladı.

Süleyman’ın Özdeyişleri 22:6‘da yer alan ‘‘Çocuğu tutması gereken yola göre yetiştir, yaşlandığında o yoldan ayrılmaz’’ sözü, Hristiyan ebeveynleri teşvik etmeye devam ediyor. Araştırma, babaların etkisini göz ardı etmiyor, ancak çocukların manevi kaynağını belirlemeye çalışıyor. Raporda, ‘‘Ergenlik çağındaki Hristiyanlar, annelerini manevi rehber ve dini değerleri aşılayan kişi olarak tanımlamaktadır. Anneler, çocuklarının dua (yüzde 63), Tanrı (yüzde 70), Kutsal Kitap (yüzde 71) ve diğer dini konularda en önemli yardımcılarıdır’’ ifadeleri yer aldı.

Rapor, anneleri ‘‘inanç oluşumunun yöneticileri’’ olarak tanımladı. CBN’den Faithwire’ın bildirdiği gibi, araştırmalar Amerikalıların yaşamlarında imanın gücünü ve önemini gösteriyor.

Geçmişte yapılan bir Barna Group araştırması, Hristiyan bireyler ile diğer yetişkin nüfusu arasında şaşırtıcı bir ilişkiyi ortaya çıkardı. Hristiyanların yüzde 61’i arkadaşlık ve insanlarla ilişki konusunda başarılı olduğunu söylerken, bu oran diğer bireyler arasında yüzde 28’de kaldı. CBN News ayrıca ‘YouVersion’ adlı Kutsal Kitap uygulamasının insanları Tanrı Sözü’ne yakınlaştırmak için kullanıldığını söyledi. Amerikalıların çoğunun sosyal ilişkilerde zayıf olması nedeniyle ruhsal sağlığının bozulduğu açıklandı. 

YouVersion’ın kurucusu Bobby Gruenewald, ‘‘Yalnız yaşamak için yaratılmadık. Tanrı tarafından O’nunla ve diğer insanlarla ilişki içinde yaşamak için yaratıldık. Bu nedenle insanları sadece Tanrı’ya yakınlaştırmakla kalmayıp, aynı zamanda güvenilir ilişkiler geliştirmesine yardımcı olmak istiyoruz’’ dedi. (CBN)

‘‘Yaratılış’ın Korunması için Dünya Dua Günü’’

Gezegenimiz için Adalet, İnsanlık için Barış DemektirLaudato si' Hareketi'nin Genel Müdürü Tomas Insua, Yaratılış'ın Korunması için Dünya...

Hristiyanlara Yönelik Saldırıların Ardından İç Savaş Korkusu

Hindistan'ın kuzeydoğusunda Hristiyan toplumuna karşı haftalardır devam eden şiddet olaylarının iç savaşa yol açmasından endişe ediliyor.Manipur eyaletindeki...

Titanik’in Kayıp Hazineleri Ortaya Çıktı

111 yıl önce batan Titanik'in enkazından elde edilen yeni görüntülerde Megalodon köpekbalığı dişinden yapılmış altın bir kolye...

İskenderun Katolik Kilisesi’nde Pentikost Ayini

“Bizi Bir Arada Tutan, Kutsal Ruhtur!”Paskalya Bayramı’ndan sonraki 50’inci günde, “Kutsal Ruh’un Havarilerin Üstüne Dökülüşünün” kutlandığı “Pentikost...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi