17 Eylül 2021 Cuma

Ölümden Dönen Rahip Aşı Olmaya Çağırıyor: ‘Hikayemden Öğrenin’

Kovid-19’dan yoğun bakım ünitesinde neredeyse ölmek üzere olan aşısız Teksaslı rahip, yaklaşık iki ay sonra Pazar günü kürsüye döndü ve üyelerini aşı olmaya teşvik ederek, “Karşılaştığım dehşeti yaşamanızı istemiyorum” dedi.

Teksas, Corsicana’daki First Baptist Kilisesi’nin kıdemli peder 49 yaşındaki Danny Reeves, 4 Temmuz’dan bu yana ilk kez vaaz verdi, ardından COVID’e yakalandı ve zar zor nefes alarak hastaneye kaldırıldı. Doktor ona çok hasta olduğunu ve ölebileceğini söyledi.

Reeves, vaazı sırasında “Aşı olmadım” dedi ve ekledi: “Aşı olmamamın nedeni, aşı karşıtı olmam değil, sadece buna ihtiyacım olduğunu düşünmedim.”

Reeves, iyileşmeden önce sadece birkaç gün karantinada kalacağına inanarak COVID hakkında “aşırı kendine güvenli” ve “rahat” olduğunu söyleyerek, “Ancak COVID’nin bu şekilde çalışmadığını öğrendim. Genç bir insanın sağlıklı vücudunu mahvedebilir ve bugün size yanıldığımın farkında olduğumu söylemek istiyorum. Lütfen hikayemden bir şeyler öğrenin. Sizi aşı olmaya teşvik ediyorum. Neden? Çünkü benim karşılaştığım dehşeti yaşamanızı istemiyorum. İnanıyorum ki aşı, hastanede kalmamı ve umutsuzca yaşam mücadelesi vermemi engelleyebilirdi” açıklamasında bulundu ve hâlâ özgürlüğe ve kişisel tercihe inandığını da sözlerine ekledi.

“Kabul edebilirsiniz ya da reddedebilirsiniz. Bu sizin seçiminiz ve bu konuda duygusal olmayacağım. Bu konuda peşinize düşmeyeceğim. Bunun özgürlük olduğuna inanıyorum. Ama şunu öğrendim: Bir havalandırma [vantilatör] üzerinde özgürlük yoktur” dedi.

Çoğu COVID nedenli hastaneye yatış ve ölüm, tam olarak aşılanmamış olanlar arasında olmakta. Tennessee Sağlık Bakanlığı’na göre, Tennessee’de Mayıs-Temmuz ayları arasında COVID nedenli hastaneye yatışlarının yüzde 88’i ve COVID ölümlerinin yüzde 94’ü aşılanmamışlar arasındaydı. Mississippi Sağlık Bakanlığı’na göre, Mississippi’de 28 Temmuz – 24 Ağustos tarihleri ​​arasında COVID nedenli hastaneye yatışların yüzde 90’ı ve COVID ölümlerinin yüzde 86’sı aşılanmamışlar arasındaydı.

Pazartesi itibariyle, yetişkinlerin yüzde 74’ü de dahil olmak üzere 204 milyondan fazla Amerikalı, en az bir doz COVID aşısı aldı.

Reeves, COVID’e yakalandıktan bir buçuk hafta sonra hastaneye kaldırıldı. “Nefes alamıyordum” dedi. Doktor kendisine; “Bay Reeves, gerçeklerle yüzleşmeniz gerekiyor. Ölebilirdiniz” dedi.

Reeves, kilise üyelerine, “54. günde burada duruyorum ve Tanrı vücudumu iyileştirdi. Ve yeniden güçlüyüm” dedi.

Reeves aşıyla ilgili hikayesini ulusal medya da dahil olmak üzere birçok medya kuruluşuyla paylaşmış olsa da, Mesih hakkındaki ana mesajını değiştirmediğini söylüyor:

“İsa Mesih’in müjdesini aşı yanlısı bir mesaj olarak kabul ettirmeye çalışmayacağım. Benim mesajım asla, İsa Mesih’in çarmıha gerilmesi, İsa Mesih’in mezara gömülmesi ve İsa Mesih’in biz kurtulalım diye yeniden diriltilmesinden başka bir şey olmayacaktır.” (CHL)

Fulani Militanlar, Öldürdükleri Çocuğun Cenaze Törenine Saldırdı

Geçen hafta Celina Ishaku'nun oğlu, iki yıl önce eşini öldüren Fulani militanları tarafından katledildi. Uluslararası Hristiyan Kurumu...

Hristiyan Baba, Oğlu İle Birlikte İnfaz Edildi

Nijerya'da Hristiyan bir baba ve 7 yaşındaki oğlu korkunç bir saldırıda hayatını kaybetti.Uluslararası Hristiyan Kurumu (ICC), 46...

Hatay’daki Dini Değerler: Vakıflı Köyü ve Surp Asdvadzadzin Kilisesi

Türkiye’de nüfusunun büyük çoğunluğu Ermeni olan tek köy konumundaki Vakıfköy, Hatay’ın ve dolayısıyla da ülkemizin çokça ziyaretçi...

Hatay’daki Ortodoks Kiliselerinde “Kutsal Haçı Yüceltme” Bayramı

Her yıl 14 Eylül tarihinde Geleneksel olarak kutlanan “Kutsal Haçı Yüceltme Bayramı” Hatay’daki Ortodoks Kiliselerinde özel ayinlerle...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi