21 Nisan 2021 Çarşamba

Denizde Boğulan Çocuğun Mucizevi Kurtuluşu

Plajda su yüzeyine çıkamayıp, nefes alamayan 12 yaşındaki Levi Floyd, ailesinin söylediği ilahiler ve dualarla yeniden hayata döndü.

Christian Post tarafından yayınlanan habere göre, Levi’nin annesi Lyndsey Floyd, ‘‘Hiç kuşkusuz bu bir mucizeydi’’ dedi.

Ailesiyle beraber Kuzey Carolina’daki Holden Plajı’nda tatil yapan Levi suya daldı fakat su yüzeyine çıkamadı. Ailesi geri dönmediğini fark etti, babası tarafından sudan çıkarılan Levi’nin solunumu durmuştu. Levi’nin hemşire kuzeni kalp masajı yapmaya başladı. Plajda tatil yapan başka bir hemşire yardıma gelse de bir sonuç alınamadı.

Hemşireler çocuğa oksijen sağlamaya çalışırken, Hristiyan olan ailesi dua etmeye ve ilahi söylemeye başladı. Aile yüksek sesle ilahi söylerken hemşire ‘‘Nabız var’’ diye bağırdı.

Birkaç gün hastanede kalan ve tamamen iyileşen Levi, olayı hatırlamadığını ama hatırladığı tek şeyin ilahilerin melodileri ve ailesinin duaları olduğunu söyledi. “Kardeşlerim ve kuzenlerim ilahi söylemeye ve dua etmeye başladılar” diyen Levi, “İsa, lütfen onun iyi olmasını sağla” diye dua ettiklerini duyduğunu belirtti. (CHL)

Pakistan’da Hristiyan Hemşirelere Saldırı

Pencap eyaletinin Faysalabat şehrinde iki Pakistanlı Hristiyan hemşire, dine hakaret suçlamasıyla tutuklandı.CLAAS-UK'ye göre, hemşire Maryam Lal ve...

Zirve Yayınevi Katliamı’nın Kurbanları Çevrimiçi Anıldı

Malatya'da 18 Nisan 2007'de, şehit edilen Tilmann Ekkehart Geske, Necati Aydın ve Uğur Yüksel, 18 Nisan Pazar...

Sırbistan’da Öğrenciler, Din Bilgisi ve Yurttaşlık Bilgisi Arasında Seçim Yapmak Zorunda

Sırbistan'da din öğretmenleri için hala çözülmemiş, kendine özgü bir rejim var. Okulla olan sözleşmeleri sadece bir yıl...

Uzmanlar Yanıtladı: Uzaktan Eğitim, Yüz Yüze Eğitimin Yerini Alır mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca öğrenci ve velinin merakla beklediği kararı açıkladı. Okul öncesi, 8 ve 12'nci...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi