29 Eylül 2023 Cuma

Disney Yıldızı: ‘‘Tek Yol, İsa Mesih’tir’’

Amerikalı aktör, şarkıcı ve söz yazarı olan Joshua Bassett, Hristiyanlığı kabul ettiğini söyleyerek, İsa’nın ‘tek yol’ olduğunu belirtti.

22 yaşındaki Disney yıldızı Bassett, yeni inancı hakkında tweet atarak, ‘‘İsa, tek yoldur. Ölümü ve dirilişi tarihsel olarak belgelenmiştir. Kötülükten uzaklaşın, tövbe edin ve Rab’be dönün’’ dedi. 10 milyon kez görüntülenen tweet, 34 bin’den fazla beğeni aldı.

High School Musical: The Musical dizisinde Ricky karakterini canlandıran Bassett, Müzede Bir Gece: Kahmunrah Yeniden Yükseliyor filminde Nick Daley’i seslendirdi ve 2021’de Çocukların Seçimi Ödülleri’ne (KCA) aday gösterildi.

İnancı üzerine konuşan Bassett, ‘‘Bu gece kilisede Tanrı’ya yakardım. ‘Senin İsa olduğuna iman edeceğim, lütfen sırtıma dokunacak birini gönder. Ben de adını her yerde haykırayım’ diye dua ettim. Birkaç dakika içinde iki kişi geldi ve ellerini üzerime koyarak dua etmek istediklerini söyledi. Rab’bin sevgisi derin ve imanım tam. Tanrı’nın adına sonsuzlara dek yücelik olsun’’ dedi.

Disney yıldızı, İsa’yı tek yol olarak kabul ettiğinde mucizelere şahit olduğunu söyleyerek, ‘‘Deneyimlerin yaşam boyu şahit olduklarımdan daha gerçekçi. Çok yakında Rab’bin mucizeleri hakkında konuşmayı dört gözle bekliyorum. Hiç olmadığım kadar iyiyim. Esenlik içindeyim’’ dedi. Aralık ayında Bassett, depresyonla mücadele ettiğini söylemişti. Bassett, Aralık ayında ‘‘Lütfen kendinize ve başkalarına iyi davranın, sevdiklerinize destek olun ve yardım istemekten çekinmeyin’’ dedi.

Gazeteci Caleb Parke, ‘‘Bassett’in her zamankinden daha iyi olduğunu ve hayatını İsa’ya verdikten sonra esenlik içinde olduğunu duymak oldukça teşvik edici. İsa Mesih’te umut ve şifa bulmaya devam etmesi için dua ediyorum’’ dedi. (CHL)

Ermeni Rahip, Karabağ’da Hristiyan Mirası için Endişeli

Peder David, Dağlık Karabağ'ın kadim Hristiyan mirası için endişe duyduğunu belirtti. 33 yaşındaki Ermeni rahip, Azerbaycan sınırındaki...

Ortaköy Surp Asdvadzadzin Ermeni Kilisesi’nde, Kutsal Sunu Ayini

Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II. Ortaköy Surp Asdvadzadzin Ermeni Kilisesi'nde, Surp Badarak (Kutsal Sunu) Ayini'ne riyaset...

Hristiyan Hemşire, Dine Hakaret Suçlamaları Sorununa Değindi

Pakistan'da dine hakaret suçlamasıyla karşılaşan Hristiyan hemşire, Kuzey Amerika'da yeni bir hayata başladı.32 yaşındaki Tabitha Nazir Gill’in...

Medya, Tanrı Sözü’nü Duyurma Aracı Olarak Kullanılıyor

Hindistan'da Diyakonlar Medyayı Müjdeleme Aracı Olarak Kullanmayı ÖğreniyorSt. Peter's Papalık Enstitüsü'nden kırk diyakon, Hindistan Katolik Episkoposlar Konferansı...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi