25 Şubat 2021 Perşembe

Dua Edin, Umudunuzu Kaybetmeyin, Maske Dikin

ABD/New Jersey eyaletindeki Rosary Dominiken Manastırı’nda yaşayan rahibeler korona virüsle mücadele kapsamında ellerine dikiş iğnesi ve iplik alarak maske dikmeye başladı.

Ülke çapında sağlık çalışanları yüz maskelerinin yetersizliği nedeniyle halktan yardım talep ediyor. 

Etraflarında her zaman bez parçası bulunan rahibeler için yüz maskeleri dikmek mükemmel bir proje.

Konu hakkında konuşan Rahibe Joseph Mary, ‘‘Yerel hastanemiz, yerel sakinlere koruyucu ekipman sıkıntısının mevcut olduğuna dair e-mail yollayarak, yardım talep etti. Maskenin nasıl yapılacağına ilişkin YouTube videosu da bulunmaktaydı. Rahibelerin çoğu dikmeyi bildiği için bu projenin bizler için mükemmel olduğunu düşündük. Giydiğimiz şeylerin çoğunu kendimiz diktiği için, elimizde yeterince bez parçası mevcut. Sağlık çalışanları için bu hizmeti verebildiğimiz için mutluyuz’’ dedi.

Facebook üzerinden yapılan açıklamada ise, ‘‘Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında koruyucu ekipmanların tedariği kritik aşamada. Koruyucu ekipmanlar aracılığıyla sağlık çalışanları hastalarla iletişime geçerken hapşırma ve öksürme yoluyla dışarı atılan damlacıklardan korunabiliyor. Rahibelerin her zaman yeterince bez parçaları var. Yüz maskeleri yapmak harika bir proje. Tüm sağlık çalışanları ve virüsten etkilenen herkes dualarımızda’’ ifadeleri yer aldı.

Eldeki malzemeler ve Atlantik Sağlık Şirketi tarafından sağlanan talimatlarla, hayat kurtarıcı maskelerin üretimi için sıkı çalışılıyor. 

Tarih boyunca imanlı kadınların hasta ve ölmek üzere olanlara gösterdikleri hizmetlerin örneğini bulmak mümkün. Azize Marianne Cope ve Rahibe Teresa, cüzzamdan ve diğer hastalıklardan etkilenenlere yardım elini uzattı. Rahibe Mary Odilia Berger, çiçek hastalığına yakalananlara hizmet ederken, Rahibe Frances Xavier Cabrini birkaç hastane kurmanın yanı sıra sarı humma hastalarıyla yakından ilgilendi. Bu örnekler listenin sadece birkaç örneğini oluşturuyor. 

Dünya salgınla mücadele ederken, hayatın her kesiminden insanın bu hastalığı sona erdirmek için yaratıcı yollar bulmaya çalışması, insanlık adına güven veriyor. (Aleteia)

Protestan Kiliseler Derneği’nin Hazırladığı 2020 Hak İhlalleri İzleme Raporu Yayınlandı

Türkiye’deki Protestan toplumuna yönelik izleme raporlarını yayımlayan Protestan Kiliseler Derneği’nin 2020 raporu, 22 Şubat tarihinde yayınlandı.Her yıl...

Patrik Sahak II’ye Rahiplerden Önemli Ziyaret

Türkiye Ermenileri Kadasetli Patriği Sahak II, 23 Şubat Salı günü, Patrik Vekili Kıdemli Peder Krikor Damadyan’ı, Kadıköy...

17 bin 300 Yıllık Kanguru Çizimi Keşfedildi

Avustralya'nın batısında yer alan ve Aborijin kaya resimleri ile tanınan Kimberley bölgesinde bilim insanları, bir kayalık mağaranın...

Hristiyanlar, Kilise Saldırısının Ardından Endişeli

Bangladeşli Hristiyanlar, geçen hafta Protestan bir kilisenin tahrip edilip yağmalandığını bildirdikten sonra yerel makamlarla ilgili endişelerini ve...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi