17 Mayıs 2021 Pazartesi

Dua Yürüyüşüne On Binlerce Kişi Katıldı

Samaritan’S Purse CEO’su Franklin Graham ve Pastör Jonathan Chan liderliğindeki Washington ve The Return Dua Yürüyüşü, ülkenin her yanından katılan Hristiyanları bir araya getirdi ve Lincoln Anıtı çevresini doldurdu. Binlerce kişi Tanrı’ya yakarışta bulundu.

Yürüyüş sırasında ilahiler söylendi ve Tanrı’nın Amerika’ya merhamette bulunması için dualar edildi. Franklin Graham, halkı Hristiyan köklerine dönmeye çağırarak, ‘‘Ulus olarak Tanrı’yı okuldan uzaklaştırdık, yönetimden çıkardık, kamusal hayatın dışına bıraktık. Tanrı’yı bu alanlara geri getirmemiz gerekiyor. Tanrı’nın yardımına ihtiyacımız var. Sadece Tanrı ülkemizi iyileştirebilir ve bizleri bir araya getirebilir’’ ifadelerinde bulundu.

Virginia’dan Kelly Hopwood, The Christian Post’a, Franklin Graham’ın Dua Yürüyüşü’ne katılmak için Washington’a gittiğini, ancak The Return etkinliğine katılmak için erken geldiğini söyledi. Hopwood, 2. Tarihler 7:14’te yazılanların yüreğinde yankılandığını ve başkente giderek dua etmek zorunda olduğunu hissettiğini söyledi.

2. Tarihler 7:14 ‘‘Adımla çağrılan halkım alçakgönüllülüğü takınır, bana yönelip dua eder, kötü yollarından dönerse, gökten onları duyacağım, günahlarını bağışlayıp ülkelerini sağlığa kavuşturacağım.’’
İsa Mesih bizim aracımızdır.
Mezmurlar 111

Hopwood, ‘‘Şu anda bunu dua ederek gerçekleştirmeliyiz. Çünkü işler daha iyiye gitmeyecek. Kontrolün Tanrı’nın elinde olduğunu biliyorum, ama aynı zamanda Tanrı’nın bizi çağırdığı insanlar olmalıyız’’ dedi.

Dua yürüyüşüne katılan Hristiyan bir çift ise dört çocuğundan üçüyle birlikte Washington’a geldiğini anlattı. Renee Beckwith, ‘‘Koronavirüs hayatı değiştiriyor. Michigan’da önlemler oldukça sert, kiliseler hızla kapandı ve çoğu kilise bir araya gelmeme çağrısına hemen teslim oldu. Kilisenin artık güçlü olmadığını bildiğimiz için üzgünüz. Rab’le yeterince güçlü yürümediğimizi hissettik. Bu kadar çok insanın evde kalmaya ve birlikte ibadet etmemeye istekli olmasına çok üzüldük’’ açıklamasında bulundu.

Dua yürüyüşüne gelen bir çift ise, ‘Bu kadar çok inanlıyla birlikte olmak, bu mücadelede yalnız olmadığımızı görmek bizi heyecanlandırdı. Bu milletin Tanrı’ya dönmesi gerekiyor. Burada yanımızda birçok insanın olduğunu görmek çok güzel. Çünkü her gün bunu göremiyoruz’’ dedi.

The Return etkinliği için katılanların çoğu, öğlen saatlerinde başlayan Dua Yürüyüşü’ne katılmak üzere Lincoln Anıtı’na gitti. Katılımcılar Lincoln Anıtı’ndan 2.9 kilometre uzaklıktaki Capitol binasına yürüdü.

New Jersey, Princeton’dan 23 yaşındaki Çinli-Amerikalı Baptist Kenny Xu ise, ırksal uzlaşmanın sağlanması için dua etmek üzere Lincoln Anıtı’na gittiğini söyledi. Xu, ‘‘Bence bu ülke, insanları etnik kimliğine göre ayıran tehlikeli bir ideolojiyle karşı karşıya. İsa Mesih’te tüm uluslar bir araya gelebilir ve birleşebilir. Bu ulusun İsa’ya dönebilmesi ve birbirini sevip affedebilmesi için dua ediyorum. İki tarafın da bağışlama ruhuna sahip olması gerektiğini düşünüyorum’’ dedi. (CHL)

Araştırma: En Fazla Covid-19 Aşısı Olan Dini Grup, Hristiyanlar

İstatistiklere göre, 50 yaşın üzerindekiler arasında aşı olma ihtimali en yüksek olan dini grup Hristiyanlar. Veriler, ileri...

Adana’daki Sin Manastırı Keşfedilmeyi Bekliyor

Adana’nın Kozan ilçesindeki, ''Torosların Sümelası'' olarak tabir edilen tarihi Sin Manastırı, keşfedilmeyi bekliyor. Çukurova Üniversitesi Kozan Meslek Yüksekokulu...

Son Dakika: Kademeli Normalleşme Takvimi Açıklandı

İçişleri Bakanlığı, yarın sabah 05.00'te sona erecek tam kapanma dönemi sonrası başlayacak kademeli normalleşme planını açıkladı. Buna...

Bodrum’daki 2 Bin Yıllık Şapel Turizme Kazandırılacak

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunan ve 2 bin yıllık tarihi Gara Şapel’in kültür turizmine kazandırılması için çalışmalara başlandı.Şapelin sahibi...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi