3 Mart 2021 Çarşamba

Dünya Sağlık Örgütü, Wuhan Pazarında

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), corona virüs salgınının çıkış yeri olarak bilinen Çin'in Wuhan kentindeki çalışmalarını sürdürüyor. Uzmanlar, virüsün ilk görüldüğü yer olduğu belirtilen deniz ürünleri pazarına girdi. 2 hafta sürecek incelemeler sonucunda ekipler, virüsün kaynağı konusunda kesin bilgilere ulaşmayı hedefliyor.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ekibi, yeni tip corona virüsün (Covid-19) kökenlerini araştırmak üzere salgının çıktığı Wuhan kentinde deniz ürünleri gıda pazarında incelemelerde bulundu.

DSÖ heyeti, Wuhan’daki saha çalışmalarının 3’üncü gününde gıda dağıtım merkezi olarak bilinen Baishazhou gıda pazarında saha çalışmalarına devam etti.

Batılı uzmanlara çok sayıda polis ve Çinli yetkilinin refakat etmesi dikkat çekti.

Öte yandan heyetin, Covid-19’un ilk dönemlerini yansıtan bir müzeyi ziyaret ettiği belirtildi. Heyet, virüsün kökenini araştırmak için başlattığı saha çalışmalarında Hubey Çin ve Batı Tıbbı Bütünleşik Bölge Hastanesini ve Wuhan Jinyintan hastanesinde incelemelerde bulunmuştu.

DSÖ, salgının yayıldığı ilk nokta olarak belirlenen Huanan Pazarı’nın incelenmesi ve virüs başka yerde ortaya çıktıysa bile, bunun inceleme sonrası ortaya çıkması gerektiği görüşünde.

Ülkeye girdikten sonra 14 gün karantinada kalan ekip, perşembe günü incelemelerine başlamıştı. Ekibin Wuhan’daki laboratuvar, market ve hastaneleri ziyaret etmesi planlanıyor.

Ekibin ülkeye girişleri de Çin’den verilen izinlerin gecikmesi sebebiyle bir süre ertelenmişti.

Uyanış Gençliği, Sosyal Medya Üzerinden Bir Araya Geldi

Koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle yüz yüze bir araya gelemeyen Uyanış Gençliği, 27 Şubat Cumartesi günü çevrimiçi olarak yeniden...

Belarus’taki Yetkililer, ‘Katolik Yardım Girişimi’ni Durdurdu

Belarus'taki yetkililer, düşük gelirli ailelere yardım etmek için kurulan Katolik Yardım Girişimi'nin faaliyetlerini durdurdu.Belarus'daki yetkililer tarafından alınan...

Tutuklanan 70 Hristiyan Serbest Bırakıldı

Christian Solidarity Worldwide, Doğu Afrika'nın kuzeyindeki bir Ülke olan Eritre'nin 70 Hristiyanı serbest bıraktığını bildirdi.Hristiyanlardan altmış dördü...

Patrik Sahak II, ‘İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı’na Katıldı

Türkiye Ermenileri Kadasetli Patriği Sahak II, Ankara'da gerçekleşen ''İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı''na Katıldı.Konu ile...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi