25 Şubat 2021 Perşembe

Dünyanın En Büyük Ahşap Kilisesi İnşa Edilecek

Tanrı’nın kendisini göreve çağırdığına inanan Pastör Joe Wardlow, dünyanın en büyük ahşap kilisesini inşa etmeye hazırlanıyor.

Wardlow, The Christian Post’a verdiği demeçte ‘‘Yaklaşık 15 yıl önce, eşim Kutsal Kitap çalışmasına gitti. Evde Kutsal Kitap okuyordum ve bitirdikten sonra dua etmeye başladım. İşte o zaman Tanrı, bu kiliseyi yapmam için benimle konuştu’’ dedi.

Pastör Joe Wardlow

Wardlow’un web sitesinde, Tanrı’nın Oregon City Beavercreek Road’da 800 kişinin aynı anda katılabileceği büyüklükte bir ahşap kilise inşa etmesini istediğini belirtiyor. Kilise inşası için gerekli olan mali kaynak bağışlardan sağlanacak.

Kilise, ”Trail’s End Log” Kilisesi olarak adlandırılacak. İnşasına henüz başlanmadı. Ancak Wardlow, kilisenin yerleşimi için kapsamlı planlar tasarladı ve mali kaynak bulabilmek için çalıştı. Projenin tam maliyetinin 19,7 milyon doları bulacağı tahmin ediliyor.

Wardlow, kiliseyi inşa etmeyi planladığı mülkü satın alabilmek için gerekli olan 2,6 milyon doları topluyor. Wardlow, ‘‘Evet, Rab yaklaşık 14 yıl önce bana bu vizyonu verdi, ancak son birkaç aya kadar kapıları açmadı. Bu yüzden çalışmalara yeni başladık’’ diye belirtiyor.

Kilisenin Kanada sedirinden yapılacağını söyleyen Wardlow, tamamlandığında dünyanın en büyük kütük kilisesi olacağını açıkladı. Wardlow, ‘‘Kutsal Kitap’ta sedirden bahseden birçok ayet vardır. Davut tamamen sedirden bir şapel inşa etti. Ahit Sandığı buradaydı’’ dedi.

Wardlow, kiliseyi inşa etmek için farklı kişilerle birlikte çalışıyor. Bunların arasında Etiyopyalı bir müjdeci, ABD ordusunda görevli bir binbaşı ve emekli Lutheran bir pastör de bulunuyor. Tüm çalışmaların zamanında gerçekleştiğini söyleyen Wardlow, ‘‘Ben sadece Tanrı’nın isteğini yerine getiriyorum ve O sürekli kapılar açıyor’’ dedi.

Wardlow’un web sitesine göre, birden fazla kata ve binaya sahip olacak kilise, 800 kişilik tapınma salonu, lise ve ortaokul sınıfları, şapel ve yönetim binası içerecek.

Wardlow’un kiliseyi inşa etmeyi planladığı mülkün bir zamanlar orada kilise inşa etmeyi planlayan Columbia Christian College’a ait olduğunu söylüyor. Wardlow, ‘‘Ben değildim. Bunu yapan Rab’di’’ diyor. (CP)

Protestan Kiliseler Derneği’nin Hazırladığı 2020 Hak İhlalleri İzleme Raporu Yayınlandı

Türkiye’deki Protestan toplumuna yönelik izleme raporlarını yayımlayan Protestan Kiliseler Derneği’nin 2020 raporu, 22 Şubat tarihinde yayınlandı.Her yıl...

Patrik Sahak II’ye Rahiplerden Önemli Ziyaret

Türkiye Ermenileri Kadasetli Patriği Sahak II, 23 Şubat Salı günü, Patrik Vekili Kıdemli Peder Krikor Damadyan’ı, Kadıköy...

17 bin 300 Yıllık Kanguru Çizimi Keşfedildi

Avustralya'nın batısında yer alan ve Aborijin kaya resimleri ile tanınan Kimberley bölgesinde bilim insanları, bir kayalık mağaranın...

Hristiyanlar, Kilise Saldırısının Ardından Endişeli

Bangladeşli Hristiyanlar, geçen hafta Protestan bir kilisenin tahrip edilip yağmalandığını bildirdikten sonra yerel makamlarla ilgili endişelerini ve...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi