2 Aralık 2021 Perşembe

En Az 5 Bin Hristiyan Afganistan’dan Tahliye Edildi

Zulüm gören Hristiyanlara yardım etmeyi amaçlayan bir örgüt olan Nazarene Fonu, Taliban’ın Kabil’i ele geçirmesinin ardından Afganistan’dan 5100 Hristiyan ve diğer risk altındaki insanları başarıyla kurtardı.

Christian Headlines’ın daha önce bildirdiği gibi, Afganistan ele geçirildiğinden beri, muhafazakar yorumcu ve Nazarene Fonu kurucusu Glenn Beck, bir tahliye çabası için örgütüyle 30 milyon dolardan fazla para topladı. Bu, Biden yönetiminin, Taliban’ın 31 Ağustos’taki tahliye tarihini sürdürme sözü vermesiyle geldi.

Beck yaptığı açıklamada, “Geride kalanları unutmayacağız. Orada görevimiz daha zor ve daha tehlikeli hale geliyor” dedi.

Glenn Beck

Christian Today’in bildirdiğine göre, Blaze Media’nın da kurucusu olan Beck, 5.000’den fazla mültecinin Afganistan’dan, yeniden yerleştirmeyi beklerken gizli bir ülkeye taşındığını kaydetti ve,

“Ayrıca yapacak daha çok işimiz var, çünkü başka bir ülkede oturan ve onları kimin talep edeceğini merak eden 5100 mülteci var? Ne yazık ki, bu ülke kesinlikle Amerika değil.

Tanrı mültecileri ve yeni vatanlarını kutsasın ve topraklarını iyileştirsin” diye devam etti. Bu mülteciler, kendime Hristiyan demekten beni utandıran iyi ve sadık hizmetkarlar” açıklamasında bulundu.

Cumartesi günü, Nazarene Fonu CEO’su Tim Ballard, ABD hükümetinin Kabil Havalimanı’nı kapatarak, örgütün karanlıkta kalmasına ve mültecilerle ilgili güncellemelerinin yayınlanmasını durdurmasına neden olduğunu paylaştı.

Facebook’ta yayınlanan bir videoda, “Hala yapılacak çok iş var, ancak şu anda bu çalışma hakkında rapor vermeyeceğiz” dedi.

Ballard ayrıca Nazarene Fonu’nun Kabil’de mahsur kalan “gerçek anlamda yüzlerce insan” ile temas halinde olduğunu ve bunların ya Hristiyan oldukları ya da ABD’ye yardım ettikleri için “yüzde 100 hedef” oldukları konusunda uyardığını kaydetti.

Kapatma konusunda üzgün olmasına rağmen, Ballard kurtarma görevinin bitmediğini garanti etti ve Afganistan’dakiler için dua çağrısında bulundu.

Ballard, “Sizi seviyoruz. Sizin için dua ediyoruz” dedi ve ekledi: “Cennetten dökülecek mucizeler için Tanrı’ya dönmeye devam edin, böylece bir araya gelip özgür olmanıza yardımcı olabiliriz.” (CHL)

Papa Françesko, Kıbrıs Ziyareti’ne Başlıyor

Katolik Kilisesi lideri ve Vatikan devlet başkanı Papa Françesko’nun, 2-6 Aralık tarihlerinde gerçekleştireceği Kıbrıs Rum Kesimi ve...

Omicron Varyantı Dünyada Baskın Hale Geliyor

Güney Afrika’daki sağlık yetkilileri, Omicron varyantının ülkedeki Covid-19 vakalarında "endişe verici" bir artışa neden olduğunu ve vaka...

Ünlü Oyuncu, Tüm Başarısının İnancına Bağlı Olduğunu Söyledi

‘Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar’ ile sinemalara geri dönen ünlü aktör Will Smith, vaiz ve yapımcı DeVon Franklin...

Amerikalıların Yüzde 58’i Kutsal Kitap’ta Tanımlandığı Şekliyle Tanrı’ya İman Ediyor

Pew Araştırma Merkezi tarafından 20-26 Eylül tarihlerinde 6.485 ABD'li yetişkin arasında yapılan araştırmaya göre, Amerikalıların çoğu, Kutsal...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi