8 Mart 2021 Pazartesi

Endonezya’daki Pentikostal Kilise’de 200 Koronavirüs Hastası Var

Geçtiğimiz hafta Batı Cava Eyaleti yetkilileri kitlesel hızlı koronavirüs testi yapmaya başladı. Yapılan 15 bin hızlı testten 677’si pozitif çıktı. Testi yapılan kişiler arasında Sukabumi’deki polis akademisinden 310 öğrenci ve Bandung eyaletinin başkentindeki Endonezya Bethel Kilisesi’den 226 üye de vardı. 

Valinin yaptığı açıklamaya göre, 3-5 Mart tarihleri arasında cemaat ile toplu görüşmeler yapan ve cemaat ile doğrudan temas haline olan Bethel Kilisesinin pastörü, 21 Mart tarihinde koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti.

UCA News verileri, 3-5 Mart arasında düzenlenen cemaat toplantısının, Endonezya hükümetinin ilk koronavirüs vakalarını açıklayıp karantina yasasını uygulamaya koymasında çok daha önce planlandığını açıkladı.  

Pastörün karısı da, eşinden bulaşan koronavirüs nedeniyle kısa bir süre sonra hayatını kaybedince, Batı Cava Eyaleti yetkilileri Bethel Kilisesinin tüm üyelerine hızlı koronavirüs testi yaptı, 226 kişiden 200 kişinin test sonucu pozitif çıktı.

Endonezya Bethel Kilisesi Başkanı UCA Haber ajansına yazdığı mektupta: “Hükümetin karantina yasasını ihlal etmedik. Tüm pazar hizmetleri 22 Mart’tan itibaren evlerde düzenlenmeye başladı. Tüm toplantılar ve ayinler çevrimiçi olarak gerçekleşiyor. Bu kurallar Endonezya ve yurtdışındaki topluluklarımız için geçerlidir” açıklamasında bulundu. 

Endonezya Bethel Kilisesi, ABD Cleveland şehrinde bulunan 2,5 milyon üyesi ve 5 bin kiliseyi kapsayan Kilisesi’ye bağlı.(BenarNews/O.D)

Türkiye’deki Bilim Kadınlarının Oranı Avrupa Ortalamasının Üstünde

Avrupa İstatistik Ofisi’nin (Eurostat) 2019 verilerine göre, Türkiye’deki bilim kadınlarının oranı Avrupa ülkelerinin ortalamasının üstünde.Avrupa Birliği...

Kilise Yaşlıları Öldürüldü, Üç Hristiyan Kaçırıldı

Nijerya'nın kuzeybatısındaki Fulani çobanlarının 16 Şubat günü bir kilise yaşlısını öldürdükleri ve diğer üç Hristiyanı kaçırdıkları söylendi.Katsina...

Papa Françesko’dan Irak’a Tarihi Ziyaret

Papa Françesco, üç günlük bir ziyaret için Irak'a gitti. Daha önce hiçbir Papa, Irak'ı ziyaret etmemişti. Ziyaretin...

Kiliselerden Engelli Kişiler için İşbirliği

Kiliseler, Engelli Kişilere Yönelik Balo Etkinliğini Uluslararası Başarıya Dönüştürmek İçin Tim Tebow ile İşbirliği yaptı. Tim Tebow...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi