19 Eylül 2021 Pazar

Engelsiz Yaşam’a Konuk Olan 4 Sporcumuz Madalyayla Döndü

Abdullah Öztürk

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları masa tenisi tek erkekler (Sınıf 4) finalinde Güney Koreli rakibi Kim Young-Gun’u 3-1 mağlup eden milli sporcu Abdullah Öztürk, üst üste ikinci kez Paralimpik Oyunları’nda altın madalyanın sahibi oldu.

Ali Öztürk

Masa tenisi tek erkeklerde (Sınıf 5) Ali Öztürk, yarı finalde son paralimpik şampiyonu Çinli raket Ningning Cao’ya yenilerek bronz madalya kazandı.

Bahattin Hekimoğlu

Paralimpik Oyunları’nda okçuluk erkekler makaralı yay W1 kategorisinde Bahattin Hekimoğlu, bronz madalya kazandı.

Nesim Turan

Paralimpik Oyunları masa tenisi tek erkeklerde (Sınıf 4) Nesim Turan ise, yarı finalde Güney Koreli Kim Young-gun’a yenilerek bronz madalya kazandı.

Aynı zamanda kardeş olan Abdullah Öztürk ile Ali Öztürk, Bahattin Hekimoğlu ve Nesim Turan, 2020 Tokyo Olimpiyatları’ndan önce, SAT-7 TÜRK’te yayınlanan Birtanem Candaner’in sunduğu “Engelsiz Yaşam” programına konuk olmuşlardı.

Para masa tenisinde Abdullah Öztürk, C4 tekler finalinde Güney Kore’den Young Gun Kim’i 3-1 mağlup ederek Rio 2016’dan sonra üst üste ikinci kez Paralimpik Oyunları şampiyonu oldu ve Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’nda ülkemize ilk altın madalyayı getirdi.

Abdullan Öztürk, bu başarısıyla para haltercimiz Nazmiye Muratlı’dan sonra üst üste Paralimpik Oyunları şampiyonu olan 2. sporcumuz oldu. Abdullah, toplamda da 3. madalyasını kazanarak bunu başaran 3. sporcu olarak adını tarihe yazdırdı.

Avrupa Şampiyonası’nda bireysel olarak birer altın ve bronz, Dünya Şampiyonası’nda bir altın madalyası bulunan Ali Öztürk, kariyerine bireyselde ilk olimpiyat madalyasını da bronz olarak 2020 Tokyo’da ekledi. Ay-yıldızlı sporcu, takım kategorisinde ise 2016 Rio’da bronz madalya elde etmişti.

Fulani Militanlar, Öldürdükleri Çocuğun Cenaze Törenine Saldırdı

Geçen hafta Celina Ishaku'nun oğlu, iki yıl önce eşini öldüren Fulani militanları tarafından katledildi. Uluslararası Hristiyan Kurumu...

Hristiyan Baba, Oğlu İle Birlikte İnfaz Edildi

Nijerya'da Hristiyan bir baba ve 7 yaşındaki oğlu korkunç bir saldırıda hayatını kaybetti.Uluslararası Hristiyan Kurumu (ICC), 46...

Hatay’daki Dini Değerler: Vakıflı Köyü ve Surp Asdvadzadzin Kilisesi

Türkiye’de nüfusunun büyük çoğunluğu Ermeni olan tek köy konumundaki Vakıfköy, Hatay’ın ve dolayısıyla da ülkemizin çokça ziyaretçi...

Hatay’daki Ortodoks Kiliselerinde “Kutsal Haçı Yüceltme” Bayramı

Her yıl 14 Eylül tarihinde Geleneksel olarak kutlanan “Kutsal Haçı Yüceltme Bayramı” Hatay’daki Ortodoks Kiliselerinde özel ayinlerle...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi