24 Nisan 2024 Çarşamba

Episkopos Arsenios Dahdal Yeniden Mersin’de

Antakya ve Tüm Doğu Patriği 10. Yuhanna’nın bereketi ile bir kez daha Türkiye’ye gelen Episkopos Arsenios Dahdal, Paskalya Orucu’nun bu haftasını Mersin’de geçiriyor. Dahdal, hafta boyunca Mersin’deki Ayinlere katılacak ve cemaatleri evlerinde ziyaret edecek.

Bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere hafta başında Mersin’e gelen Episkopos Arsenios Dahdal’ı, Adana Havalimanında Patrik Vekili Arşimendrit Peder Pavlus Orduluoğlu, Mersin Ortodoks Kilisesi Pederi İspir Teymur ve Mersin Kilisesi Vakıf Başkanı Can Arap karşıladı.

Dahdal, Mersin’de ilk olarak Baş Melekler Mikail ve Cebrail Rum Ortodoks Kilisesinde Müjde Bayramını icra etti. Kutsal Ayine Arşimendrit Pavlus Orduluoğlu’nun yanı sıra Mersin Kilisesi Pederi İspir Teymur ile Antakya Kilisesi Pederlerinden Can Dellüller de iştirak etti.

Patrik’in Sevgi ve Dualarını İletti

Episkopos Arsenios ayinde Patrik 10. Yuhanna’nın cemaatimize sevgi ve dualarını iletti, Müjde Bayramı Ayininden sonra da bazı cemaat üyelerini evlerinde ziyaret etti.

Arsenios ayrıca Büyük Yatsı Duasının akabinde kilise salonunda cemaatle buluşarak “Oruç” kavramının Eski ve Yeni Ahitteki şeklini ve Tanrının insanlarla olan diyalogunu anlattı.

Mersin Baş Melekler Mikail ve Cebrail Kilisesindeki Büyük Yatsı Duası Ayinlerine iştirak eden Arsenios, ayinlerin hemen sonrasında cemaat mensuplarının evlerine ziyaretlerine de devam ediyor. Son süreçte kayıpları olan ailelere Patrik 10. Yuhanna’nın taziye ve rahmet dileklerini ileten Episkopos Arsenios, ayrıca geçmiş dönemde kiliseye hizmet etmiş Vakıf Başkanlarına da nezaket ziyaretleri gerçekleştiriyor. 

(SAT-7 Türk/İlyas Edip TERBİYELİ-İskenderun)

İskenderun Aziz Corç Rum Ortodoks Kilisesi’nde Paskalya Kermesi

Paskalya Bayramı hazırlıkları sürerken, İskenderun Aziz Corç Rum Ortodoks Kilisesi’nde de geçtiğimiz hafta sonu “Paskalya Kermesi” düzenledi. Pazar Ayini...

Episkopos Kayyal, Pazar Vaazında: “Liderlik ve Şöhret Kilisede Değer Görmez”

Antakya ve Tüm Doğu Kiliseleri Patriği 10. Yuhanna’nın bereketi ile İskenderun’da bulunan Lübnan Dağı Peygamber İlyas Patrikhanesi...

Episkopos Kayyal, İskenderun’da Çocukları da Unutmadı

Paskalya Oruç Döneminde, Mersin ve Hatay bölgelerinde gerçekleştirilen Patrikhane Programları kapsamında, Antakya ve Tüm Doğu Kiliseleri Patriği...

Episkopos Kayyal, İskenderunlu Gençlerle Kahvaltıda Buluştu

Paskalya Oruç Döneminde, Mersin ve Hatay bölgelerinde yapılacak Patrikhane Programları kapsamında, Antakya ve Tüm Doğu Kiliseleri Patriği...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi