fbpx
21 Haziran 2024 Cuma

Eski Ateist Gazeteci, İnanç Yolculuğunu Paylaştı

Ölümden sonra yaşamın varlığına ilişkin doğrulanabilir ve ayırt edilebilir kanıtlar var mı? Yazar Lee Strobel’in cennete, cehenneme ve ölüme yönelik araştırmalarının özü budur.

Eskiden ateist bir gazeteci olan, ancak günümüzün en etkili Hristiyan savunucularından Yazar Strobel, ‘The Case for Heaven: A Journalist Investigates Evidence for Life After Death’ adlı kitabında yaşadıklarını paylaştı. Strobel, ‘‘İnanç yolculuğum birkaç yıl önce başladı. Eşim beni yatak odasında baygın halde buldu. Ambulans çağırdı. Hastanede gözlerimi açtım. Doktor durumumun oldukça ciddi olduğunu söyledi. Yeniden bilincimi kaybettim ve ölümle yaşam arasındaki ince çizgideydim’’ dedi.

Hayata tutunan Strobel, ölümden sonra yaşamın varlığını araştırmaya başladı. Pastör ve Hristiyan savunucusu Strobel, ‘‘Ölüme yaklaştığım o dönemde de Hristiyandım. Pastördüm ve Kutsal Kitap’ın sonsuz yaşam üzerine öğretilerine inanıyordum. Ancak bazı şüphelerim vardı. Araştırmalarımda daha derine indim. Kutsal Kitap, ölümden sonra yaşamın varlığını doğruluyor’’ dedi.

İnsanların klinik olarak ölü olmasına rağmen, etraflarında gelişen olayların farkında oldukları deneyimleri paylaşan Strobel, ‘‘Bu insanlar klinik olarak ölü olmasına rağmen bilinçleri ve zihinleri açık. Ruhları varlığını devam ettiriyor ve olağanüstü şeyleri deneyimliyorlar’’ dedi. İnsanların öldüklerine ve cenneti ziyaret ettiklerine dair deneyimler üzerine bazı şüphelerin olduğunu söyleyen Strobel, kendisinin de bir zamanlar bu hikâyelere şüpheyle yaklaştığını söyledi.

Strobel kitapta, bu deneyimlerin gerçekliğini destekleyen belgelere yer verdi. Hikâyelerden biri Maria adlı bir kadına ait. Maria, ‘‘Ruhum bedenimden ayrıldı. Hastanenin tavanından olanları izledim. Beni hayata döndürme çabaları hastanede ve hastanenin dışında devam etti’’ dedi. Maria yaşama döndüğünde hastane çalışanlarına çatının pervazında mavi bir erkek tenis ayakkabısı gördüğünü söyledi. Maria’nın ayakkabıyı çok detaylı bir şekilde tarif etmesi üzerine görevliler çatıya çıktı ve her şeyi anlatıldığı gibi buldular.

Strobel, görme engelli kişilerin de benzer deneyimler yaşadığını söyledi. Doğuştan itibaren görme engelli olan kişilerin, ölen sevdiklerini ve daha fazlasını gördüğü belirtildi. Bununla birlikte bazı kişiler, sadece cenneti değil, cehennemi de ziyaret ettiklerini paylaştı. (CBN)

Padovalı Aziz Antuan Bayramı, İstanbul’da Geniş Katılımla Kutlandı

İstanbul’un neredeyse en tanınmış Kilisesi olan Aziz Antuan Kilisesi’nde, Aziz Antuan Bayramı görkem ve coşku ile kutlandı....

Samatya Surp Kevork Kilisesi’nde Kutsal Sunu Ayini

Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II., 16 Haziran 2024 Pazar günü, Samatya Surp Kevork Kilisesi'ndeki Kutsal Sunu...

Yaşam Yanlısı Gebelik Merkezleri, İhtiyaç Sahiplerine Destek Oluyor

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki 2 bin 750 yaşam yanlısı gebelik merkezinin, 2022'de ihtiyaç sahiplerine ve ailelere yaklaşık 368...

Z Kuşağı Tanrı’yı Arıyor

Yapılan bir araştırmada, Birleşik Krallık'taki gençlerin inancına bağlı olduğu görüldü. İnancın Yaşama Etkisi Enstitüsü (IIFL) tarafından yapılan...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi