27 Şubat 2021 Cumartesi

Eski ‘Sex and the City’ Yıldızından ‘Tanrı Ölü Değil’ Mesajı

Eski ‘Sex and the City’ Yıldızından  ‘Tanrı Ölü Değil: Karanlıkta Bir Işık’ın Yıldızına John Corbett ‘Tanrı’ya güçlü bir inancım var’

Eski “Sex and the City” yıldızı John Corbett, Hollywood’da farklı bir yönü keşfedilecek inanç temelli “Tanrı  Ölmedi”nin 3. filminde yardımcı bir rol üstlenerek.

Film “Tanrı Ölmedi: Karanlıkta Bir Işık” başlıklı. Hikaye, Pastor Dave’in (yapımcı David A.R. White) etrafında dönüyor ve Hadleigh Üniversitesi’ndeki St. James Kilisesinde ölümcül bir yangın geçirmesinden sonra yaşadığı korkunç trajedi anlatılıyor.

Okul liderleri daha sonra kampüsten cemaat çıkarmak için trajediyi kullanıyor, Dolayısıyla, Pastor Dave, kilisenin haklarını savunmak için iç karışıklığının üstesinden gelmek zorunda kalıyor.

Trajediye onu uzlaşmacı kardeşi Atty geri getiriyor. Hikâyeye göre Ateist olan Pierce (Corbett) bir şekilde, iki kardeş onları parçalayan sorunu ve uzlaşma bularak çözmeyi öğrenmeye çalışmalılar.

Gerçek hayatta Corbett, Hristiyan olarak doğdu ve büyüdü ve oyunculuk kariyerinden sonra bile inancıyla bazı şeyleri beraber götürdü. Fox News’a imanını anlatan Corbett “12 yıl Katolik Okulu’na gittim ve o yılların yaklaşık yedi yılında sunak çocuğuydum. Kiliselerde sahnelerin arkasında çok zaman geçirdim.” dedi. 80’li yıllarda, Corbett, Mesih’te yeniden doğmuş bir Hristiyan olmak için çalıştı, ancak daha sonra Katolik köklerine geri döndü.

“Tanrı’ya güçlü bir inanca sahibim” diye açıkladı, “İncil türü bir adam” olduğunu da ekledi.  Corbett İsa’yı ve İncil müziğini çok sevdiğini söylüyor.  Orijinal “Tanrı Ölmedi” 2014’te sürpriz bir şekilde hit oldu çünkü sadece 2 milyon dolarlık bütçeye sahip olmasına rağmen dünya çapında yaklaşık 65 milyon dolar hasılat elde etti. Onun 2016’da çekilen devamı, “Tanrı Ölmedi 2” 24.5 milyon dolar hasılatla iyi bir şekilde vizyondan çıktı. Üçüncü film “Tanrı Ölmedi: Karanlıkta Bir Işık” 30 Mart 2018’de gösterime girecek.(christiantoday)

SAT-7 TÜRK’ten Türkiye Ermenileri Kadasetli Patrik Sahak II’ye Ziyaret

SAT-7 TÜRK Genel Müdürü Melih Ekener, Program Müdürü Cüneyt Arıkan’ı, Sosyal Medya Müdürü Ümit Teymur’u ve Yönetim...

Yemen’de ‘Zaman Daralıyor’ Uyarısı

Birleşmiş Milletler (BM), son derece kötü bir kıtlığa sürüklenen Yemen'de, "zamanın daraldığı" uyarısı yaparak, büyük çaplı bir...

Zorla Kısırlaştırılan On Binlerce Kadına Tazminat Ödenecek

Peru'da zorla kısırlaştırıldığını söyleyen on binlerce kadına tazminat ödenmesi kararlaştırıldı.1996'da eski Devlet Başkanı Alberto Fujimori'nın, "yoksulluğu azaltmak"...

Dünyanın En Eski DNA’sı Tespit Edildi

Nature dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, İsviçreli bilim insanları Sibirya’da bulunan üç mamut dişinde dünyanın en eski DNA’sını...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi