27 Ocak 2022 Perşembe

Florida Kilisesi’nde Aşı Etkinliği Düzenlendi

ABD Florida Kilisesi’nde cemaat üyesi 6 kişinin Covid-19’a bağlı olarak hayatını kaybetmesinin ardından 260’tan fazla kişi aşılandı.

Amerika Birleşik Devletleri ve yurtdışında birden fazla yerleşkesi olan Jacksonville merkezli Impact Kilisesi, aşı etkinliği düzenledi. Impact Kilisesi pastörü George Davis, bunun cemaatinin düzenlediği ikinci aşı etkinliği olduğunu, ilkinin Mart ayında kilise üyelerinden birinin virüs nedeniyle hayatını kaybetmesinden önce yapıldığını söyledi. Mart ayındaki etkinlikte yaklaşık 800 kişi aşılandı.

Kilise, çoğunluğu genç olan 269 kişinin aşılandığını söyledi. Pastör Davis, kilisenin ikinci aşı etkinliğini düzenlemesinin tek nedeninin altı kişinin ölümü olmadığını açıklayarak, ‘‘İnsanları aşı olmaya teşvik ediyoruz. Daha fazla insana bir şans daha vermemiz gerekiyor. Çünkü hala aşılanmamış kişiler var. Bundan dolayı ikinci bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya karar verdik’’ dedi.

Kiliselerin insanların aşı olmalarına yardım etmesinin ne kadar önemli olduğu sorulduğunda Davis, bunun zor bir soru olduğunu söyleyerek, ‘‘Aşı olmanız gerektiğine inanmayan bazı kiliseler var. Bizler Hristiyanlığı öğreten ve inancımıza bağlı bir kiliseyiz. Tanrısal şifaya inanıyoruz, ancak inancın ve bilimin çelişmediğini düşünüyorum. Tanrı, doktorlara ve bilim insanlarına bilgelik veriyor. Tedavisi mevcut olduğunda ve zararlı oldukları kanıtlanmadığında, ondan yararlanmamızın akıllıca olduğuna inanıyorum’’ dedi.

Liderlerin kendi vicdanlarını takip etmelerinin önemli olduğuna inanan Davis, ‘‘Aşının, insanların ölmesini ve ciddi şekilde hasta olmasını önleyen Tanrı’nın bir hediyesi olduğuna inanıyoruz’’ dedi.

Raporlara göre, Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden altı kilise üyesinden dördü 35 yaşın altındaydı ve virüse yakalandıklarında sağlıklıydı. Hayatını kaybedenlerin hepsi aşısızdı. Buna ek olarak, 15 ila 20 kilise üyesinin hastanede enfeksiyonla mücadele ettiği bildirildi. 10 kişinin ise virüsle evde mücadele ettiği açıklandı. (CP)

Bulduğu Kutsal Kitap Aracılığıyla İman Etti

Oklahomalı pastör, 15 yıl önce kaybettiği Kutsal Kitap aracılığıyla bir kişinin İsa Mesih'e iman ettiğini söyledi.Tulsa merkezli...

İki Ülke Güçlerini Birleştirdi

Amerika'nın Sesi'nden (VOA) yayınlanan bir rapora göre, Fransa ve İsveç, eski IŞİD üyelerinin Irak'ta Hristiyanlara karşı işledikleri...

Hristiyanlar Sürgünle Karşı Karşıya

İran'da kilise üyesi oldukları için bir yıllık hapis cezalarının ardından 20 Ocak'ta serbest bırakılan iki Hristiyan, şimdiyse...

İncil Çalışması Sırasında Öldürüldü

Polis, 26 yaşındaki Alabama'lı bir kadını, bir kilisenin İncil çalışmasına katıldığı sırada, kaza kurşunuyla bir papazın karısını...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi