15 Mayıs 2021 Cumartesi

Francis Chan, Myanmar’daki Mucizevi İyileşme Hakkında Konuştu

Hristiyan vaiz Francis Chan, Myanmar’daki hizmeti sırasında gerçekleşen mucizevi şifa hikayelerini anlattı. Moody Bible Enstitüsü’nde konferans düzenleyen eski megakilise pastörü, mucizevi olayların imanının derecesine meydan okuduğunu ve dua ederken daha fazla risk almaya teşvik ettiğini söyledi.

Chan, ‘‘İnsanlar şifa almak için öne çıkmaya başladı. Dokunduğum herkes iyileşti. Bu benim için inanılmaz bir olay. 52 yıldır böyle bir şey yaşamadım’’ dedi.

Kısa bir süre önce ailesiyle beraber hizmet etmek için Hong Kong’a taşındığını söyleyen Chan, işitme engelli küçük oğlan çocuğunun ve kız çocuğunun şifa alışını anlattı. ‘‘İşitme engelli bir kız çocuğu ve onun küçük erkek kardeşi vardı. Ellerimizi kıza uzattığımızda ağlamaya ve hareketlenmeye başladı. Kardeşine de ellerimizi uzattık ve dua etmeye başladık. Çocuk, ilk kez duymaya başladı. Bu, hakkında okuduğum bir şeydi. Ama evet şimdi gerçekleşti’’ dedi. Bu anlarda inancının başka bir seviyede olduğuna değinen Chan, ‘‘Bence katkıda bulunan bazı şeyler var. Bazıları İsa’nın ‘Ben sendeyim ve sen bendesin’ sözüne sadece inanırken, bazıları ise kelimenin tam anlamıyla buna sahip olmak için iman ediyor’’ diyerek konuşmasına devam etti.

Moody’deki konuşması sırasında, ‘‘Başka bir gün nefes alacaksam, bunu Tanrı’nın lütfu olan Müjde’ye tanıklık etmek ve bana verdiği görevi bitirmek için harcayacağım. Ben sadece dışarı çıkmak ve Tanrı’nın bana verdiği şeyi, İsa Mesih aracılığıyla açıklamak istiyorum’’ dedi.

Chan, 10 yıl önce Simi Valley’s şehrindeki “Cornerstone” megakiliseden istifa edip, San Francisco’da yeni bir ev kilisesi projesi başlattığını duyurarak birçok kişiyi şaşkınlığa uğratmıştı. (CHL)

Kartal Surp Nişan Kilisesi Vakfı Başkanı Ohannes Sahakoğlu’nun Cenaze Töreni Gerçekleşti

Kapalıçarşı gümüşçü esnaflarından aynı zamanda Kartal Surp Nişan Ermeni Apostolik Kilisesi Vakfı Başkanı Ohannes Sahakoğlu, uzun süredir...

İtalyan Episkopos Silahlı Saldırıya Uğradı

Papa Françesko tarafından yakın zamanda Güney Sudan’a görev yapmak üzere gönderilen dünyanın en genç Katolik Episkoposunun silahlı...

Pastör Loran Mann, 74 Yaşında Hayatını Kaybetti

God in Christ Kilisesi (COGIC) pastörü ve TV haber muhabiri Loran Mann, 74 yaşında hayatını kaybetti.Haber muhabiri...

İran’da Hristiyan Nüfusu, Rejimin Baskılarına Rağmen Artıyor

İran asıllı İngiliz vatandaşı Nazanin Zaghari-Ratcliffe'in cezalandırılmasının İran'da dini özgürlüğün daha da kısıtlanmasına yol açabileceğine dair korkular...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi