21 Haziran 2021 Pazartesi

Franklin Graham “İngiltere Ayrımcılık” Davasını Kazandı

Samaritan’s Purse CEO’su Franklin Graham, İngiltere’nin Blackpool şehir yönetimine karşı açtığı ayrımcılık davasını kazandı.

Graham ile Blackpool Şehir yetkilileri arasındaki sorun, 2018 yılında dini görüşleri nedeniyle Lankshire Umut Festivali reklamının yasaklanması ile başlayan davanın yargıcı, Hristiyanların ve diğer inançlara mensup insanların, evlilik ve cinsellik hakkındaki dini görüşlerini kamuya açık olarak ifade etme hakkına sahip olduğunu ve yasa tarafından korunduğunu vurguladı.  

Franklin Graham davanın olumlu sonuçlanması üzerine: “Bu karar için Tanrı’ya şükrediyoruz çünkü bu Birleşik Krallık’taki her Hristiyan için bir zaferdir” açıklamasında bulundu. 

Davanın sonucunda Franklin Graham’ın görüşleri nedeniyle Lankshire Umut festivaline karşı ayrımcılık yapan Blackpool şehir yönetimi, 2010 eşitlik yasasını ihlal etmekle suçlandı. Yargıç, Blackpool yönetiminin Franklin Graham’ın ifade özgürlüğüne gereksiz yere müdahale ettiği kanısına vardı. 

Nasıl Başladı?

Her şey, Twitter’daki bir grup aktivistin, Franklin Graham’ın evlilik konusundaki dini görüşleri nedeniyle otobüslerde asılan festival afişlerinin kaldırılması için Blackpool şehir yönetimine baskı yapmasıyla başladı. 

Davanın sonunda yargıç, Hristiyanların evlilikle ilgili öznel dini görüşlere sahip olmalarının onları aşırılık yanlısı yapmadığını ve diğer görüşlere sahip olanlarla aynı ifade özgürlüğü hakkına sahip olduğunun altını çizdi. 

Billy Graham Evangelistic Association UK Yönetim Kurulu Başkanı James Barrett ise: “Bu karar, Birleşik Krallık’taki tüm Hristiyanların, kamu görevlilerinin ve onları susturmak isteyen diğer grupların ayrımcılığı veya müdahalesi olmaksızın kamusal alandaki inançlarını paylaşma hakkına sahip olduklarını doğrulamaktadır” açıklamasında bulundu. (cnl.news/O.D)

Türkiye’de ”Normale Dönüş” Başlıyor

Kademeli normalleşmede yeni adımlar bugün Beştepe'de görüşüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlık ettiği toplantının ardından alınan yeni...

Metropolis Antik Kenti’nde 1800 Yıllık Kadın Heykeli Bulundu

İzmir’in Torbalı ilçesindeki Metropolis Antik Kenti’ndeki kazı çalışmalarında, Roma dönemine ait 1800 yıllık, başsız kadın heykeli bulundu....

Pastör, Oğlu İle Birlikte Öldürüldü

Morning Star News, 21 Mayıs'ta pastörün ve üç yaşındaki oğlunun Fulani çobanları tarafından öldürüldüğünü duyurdu. Saldırı, Nijerya'nın...

Patrik Sahak II: Her Türlü Kötülüğün Bir Kökü Para Sevgisidir

Ermeni Apostolik Kiliselerinde, pazar ayinlerine devam edildi. Patriklik makamının bildirisi uyarınca, kiliselere yürüme mesafesindeki inanlılar Surp Badarak'lara...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi