7 Mart 2021 Pazar

Fransa Devlet Radyosu, “Hristiyan” Kelimesini Yasakladı

Fransa devlet radyosu, ”Hristiyan” kelimesi kullanıldığı için ”Doğu’da Hayır İşleri” kurumunun hazırladığı kampanya reklamını yayınlamayı reddetti.

Hristiyanlara çeşitli alanlarda destek sağlayan kâr amacı gütmeyen ”Doğu’da Hayır işleri” Kurumu, Noel’e özel kampanyaları duyurmak için bir reklam yayını hazırladı. Reklamın Fransa devlet radyosu üzerinden halka duyurulması planlanıyordu. Fakat Fransa Inter adlı devlet radyosu, kurumun hazırladığı Noel reklam kampanyasının içerisinde ”Hristiyan” kelimesi kullanıldığından yayına izin vermedi. Bunun üzerine açıklama yapan radyo yetkilileri yayın için tek koşul, yasaklı kelime olarak belirledikleri, ”Hristiyan” tabirinin çıkarılmasını gerektiği söylediler.

Fransa devlet radyosu yayın yönetmenliği gereğince, reklam içerikleri dini, felsefi ve politik herhangi bir unsur içermemeli.

Fransa devlet radyosunun 30 eylülde yayına çıkan ve ”Doğu’da Hayır işleri” Kurumunun katılım sağladığı Lübnan’ı desteklemek amacıyla başlattığı kampanya dinleyiciler tarafından büyük tepkiler almasına neden oldu.

İsa Mesih barışımızdır

Fransa Inter adlı devlet radyosu reklamlarında dini, felsefi ve politik herhangi bir unsurun kullanımını tamamen yasakladı.

Fransa devlet radyosu yaşanan polemiği çözmeye niyetli olmadığını ve dinleyiciler arasından bu denli yaşanan fikir ayrılıkları yüzünden oldukça üzgün olduğunu açıkladı.

“Doğu’daki hayır işleri” Kurumu, Doğudaki Hristiyanlar dahil diğer birçok dine mensup insanlarına yardım eden insani hizmetlerin bahsetmenin, dinleyicilerin inançlarına neden ve ne şekilde hakaret olarak sayıldığına hala anlam veremediğini aktardı. (O.D/cnl.news)

Papa Françesko’dan Irak’a Tarihi Ziyaret

Papa Françesco, üç günlük bir ziyaret için Irak'a gitti. Daha önce hiçbir Papa, Irak'ı ziyaret etmemişti. Ziyaretin...

Kiliselerden Engelli Kişiler için İşbirliği

Kiliseler, Engelli Kişilere Yönelik Balo Etkinliğini Uluslararası Başarıya Dönüştürmek İçin Tim Tebow ile İşbirliği yaptı. Tim Tebow...

Ünlü Tapınmacı Taciz Mağdurlarının Şifa Bulması için Çalışıyor

"No Ordinary Worship" ve "Hold Me Close" şarkılarıyla tanınan, listelerin zirvesinde yer alan bir tapınmacı Kelontae Gavin,...

AB Türkiye Delegasyonu Üyeleri, Patrik Sahak II’yi Ziyaret Etti

Türkiye Ermenileri Kadasetli Patriği Sahak II, 4 Mart Perşembe günü, Büyükelçi Nikolaus Meyer-Handrut başkanlığındaki Avrupa Birliği (AB)...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi