20 Nisan 2021 Salı

Galler’de 500 Tarihi Kilise İçin Turizm Desteği

‘Kutsal Galler’i Keşfetmek’, 2020 yılı yaz sezonunda başlatılacak ve turistlere geçmiş nesillerinin izinden gitme şansı verecek.

Proje; Kıyı Yolu, Kambriyen Yolu ve Kuzey Galler Yolu olmak üzere üç ulusal yoldan oluşuyor. Hepsi, Galler Yolu boyunca veya çevresinde bulunan kiliselerdeki büyüleyici tarihi ve dikkat çekici sanatı ve mimariyi sergileyecek.

Yayıncı, Gazeteci ve Ulusal Kiliseler Vakfı Başkan Yardımcısı olan Huw Edwards, ”Tepedeki şapellerden, antik kiliselere ve Orta Çağ katedralleri olmak üzere, Galler’deki kiliseler ve şapeller, dünyanın en güzel inanç yapılardandır. Bu girişimin, Galler’in kutsal alanlarını heyecan verici ve kolay hale getirdiği için mutluyum. Galler’deki kiliselerin ve şapellerin turizm haritasında hak ettiği yerlerini aldık, muhteşem kalelerimizin yanı sıra muhteşem dağlar ve sahil şeridi de mevcut.”

ExploreChurches.com web sitesi, kiliselerin açılış saatlerini ve özel etkinlikler gibi önemli bilgileri de paylaştı. Profillerindeki artışa bağlı olarak, daha fazla insanın hafta sonu tatilinde, aile tatillerinde veya Galler’de geçirdikleri günlerinde kiliseleri veya şapelleri ziyareti edeceği umuluyor.

Claire Walker

Ulusal Kiliseler Vakfı Yöneticisi Claire Walker, Galler’nin kutsal mirasını tanımanın zamanının geldiğini söyledi ve ekledi: ”Çok uzun zamandır, Galler kiliseleri ve şapellerinin tarihi, sanatı ve mimarisi sadece bir grup azınlık tarafından bilinen bir sır olmuştu. Galler’in tarihi, kültür ve mitoloji ile doludur.”

Walker, “Dijital ortamın gücünü kullanmak İngiltere’nin ve diğer ülkelerdeki Galler halkının bu sanat eserini keşfetmesini ve deneyimlemesini kolaylaştıracak. Galler’deki kiliseleri ve şapelleri ziyaret etmek için daha fazla insanı çekmek, uzun vadeli sürdürülebilirliğinin sağlanmasında anahtar rol oynamaktadır. Turistlerin gelmesiyle Galler’deki yerel işletmeler desteklenecektir” diye belirtti.

Proje, Galler Hükümeti Kırsal Toplulukları geliştirme programı tarafından finanse ediliyor. (christiantoday.com)

Uzmanlar Yanıtladı: Uzaktan Eğitim, Yüz Yüze Eğitimin Yerini Alır mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca öğrenci ve velinin merakla beklediği kararı açıkladı. Okul öncesi, 8 ve 12'nci...

Yüzlerce Kişi, Kapatılan Kilisenin Dışında Toplandı

Polisin koronavirüs kısıtlamalarını ihlal ettiği gerekçesiyle binayı kapatmasının ardından, Kanada'daki bir kilisenin önünde yaklaşık 400 kişi toplandı.Alberta'daki...

Rus Rahip İntihar Etti

Rusya'nın Rostov şehrinin Metropolit sözcüsü Igor Petrovsky, RIA haber ajansının raporuna göre, Rostov-on-Don bölgesinden bir rahip ve...

Türkiye’nin İlk Gastronomi Köyü’nün Temelleri Atıldı

Türkiye'nin son Ermeni köyü olan Vakıflıköy'de Gastronomi Köyü'nün temelleri atıldı. Samandağ Belediyesi'nin öncülüğünde kurulan ve belediyenin ortak...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi