7 Mart 2021 Pazar

Geçen Sene Kaçırılan Rahip Yaşıyor!

Yemen’de yüksek rütbeli bir yetkili, geçtiğimiz yılın Mart ayında emeklilere hizmet ettiği evden kaçırılan Rahip Tom Uzhunnail hakkında çıkan ölüm haberlerinin asılsız olduğu ve kendisinin hala hayatta olduğunu belirtti.

Yemen Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abulmalik Abduljalil Al-Mekhlafi geçtiğimiz hafta yaptıkları Hindistan ziyaretinde Uzhunnali’in hala yaşadığını belirttiler.

Hindistan’ın Dışişleri Bakanı Sushma Swaraj ise Al-Mekhlafi ile yaptığı toplantıda şunları söyledi: “Mevkidaşım Al-Mekhlafi’nin edindiği bilgiye göre, Rahip Uzhunnail hala yaşıyor… onu bulabilmek ve serbest bırakılmasını sağlamak için Yemen hükümeti elinden geleni yapıyor.”

Geçtiğimiz yıl yayımlanan bir videoda Rahip Uzhunnail’in durumunun ne kadar kritik olduğunu gözler önüne sermişti.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Abu Dhabi Piskoposu da videoyu gördükten sonra durumu çok kötü görünüyor diye bir açıklama yapmıştı.

Videoda rahip Uzhunnail hali hazır da kötü olan sağlık durumunun gittikçe kötüleştiğini ve en kısa zamanda bir tedaviye ihtiyacı olduğunu söylemiş, ayrıca Rahip Uzhunnail, kendisinin serbest bırakılması için de yardım çağrısında bulunmuştu.

Rahip Uzhunnail’in, zaman zaman basına yansıyan görüntülerin de durumunun kritik olduğu hatta çarmıha gerileceği hakkında dedikodular sıklıkla konuşulmakta.

Rahip Uzhunnail’in kaçırılmasında IŞİD’ın sorumlu olduğu söylense de bugüne kadar hiç kimsenin bir sorumluluk almaması Hindistan hükümetini zor durumda bırakıyor. (OÖ/KA)

Kürtajın, Ulusal Ölüm İstatistiklerine Dahil Edilmesi İstendi

Rus Ortodoks Kilisesi’ne bağlı Sinodal Sosyal Hizmet ve Yardım Dairesi Anneliği Koruma Bölümü başkanı Maria Studenikina, kürtajı...

Madrid Başepiskoposluğu, İstismar Mağdurlarına Destek Verdi

Madrid Başpiskoposu, 2020'de 75'i doğrudan mağdur ve 10'u aile üyesi olmak üzere 85 istismar mağduruna destek hizmetleri...

Katolik Liderler, AB’yi Aşı Dağıtımında Dayanışmaya Davet Etti

Avrupa'daki Katolik liderler, Avrupa Birliği'ni COVID-19 aşısının dağıtımını ve uygulanmasını dayanışma, kardeşlik ve sosyal adalet ilişkileri içinde...

Video Oyunları Aracılığıyla Müjdeyi Paylaşıyor

Kendini profesyonel oyuncu olarak tanımlayan Anglikan rahip, genellikle kilise ibadetlerine katılmayanlarla bağlantı kurmak için video oyun becerilerini...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi