21 Nisan 2021 Çarşamba

Georgia Eyaleti Kilise ile İlgili 49 COVID-19 Salgını Raporladı

Grove City Üniversitesi, Psikoloji Profesörü olan Warren Throckmorton, ibadethanelerin halka açık hizmet vermesi nedeniyle Georgia’da pozitif vakalarında artış olduğunu fark etti.

ABD’deki kiliselerde COVID-19’un yayılmasını izleyen Throckmorton, Georgia Halk Sağlığı Departmanı’ndan son zamanlarda kiliseyle ilgili salgınlar konusundaki fikirlerini istedi.

Kamu bilgilendirme temsilcisi Nancy Nydam, Throckmorton’a 18 Ağustos itibariyle, HSD’ye rapor edilen 49 COVID-19 kilise/ibadethane salgını soruşturması olduğunu söyledi.

Nancy Nydam

Soruşturmalar ışığında Nydam, rapor edilen 517 vakanın yanı sıra 91 hastaneye yatış ve 15 ölüm olduğunu belirtti.

Bu yazının yazıldığı tarih itibariyle, Georgia 241.677 vaka, 4.794 ölüm ve 927 iyileşme bildirmiştir. Ölüm oranı yüzde 2’dedir.

Throckmorton, kiliselerdeki salgınların Georgia merkezli vakaların “küçük bir kısmı” olduğunu söylerken, yeni vakaların “hızlanıyor olabileceği” konusunda uyardı.

Georgia Halk Sağlığı Departmanı tarafından hazırlanan bir raporda, 6 Ağustos – 12 Ağustos tarihleri arasında Georgia’da meydana gelen 110 salgında, 8 kilisenin salgınların meydana geldiği yerler arasında olduğu ortaya çıktı.

Raporda, “Bu salgınlar, insanların fiziksel olarak bir araya geldiği ve sosyal mesafe kontrolünün ihmal edildiği ortamlarda meydana geliyor” diye yazıldı.

Throckmorton, “Kiliseler şahsen bir araya geldikçe salgınlar arttı” dedi. Toplam sayıların düşük olması, kilisedeki güvenlikten kaynaklanmayabilir, çünkü yakın zamana kadar birçok kilise çevrimiçi olarak bir araya geliyordu.”

ABD’deki dini toplantılarla ilgili olarak, Throckmorton, 19 Ağustos 2020 itibariyle “en az 3.208 COVID-19 vakası ve 45 ölümle ilişkili 268 dini toplantı” olduğunu bildirdi ve “Benim düşünceme göre, kiliseler kısıtlamalarını gevşetmeye başladıkça onlara ayak uydurmanın gittikçe zorlaştığı” diye ekledi.

5 Ağustos’ta Georgia Valisi Brian Kemp, kiliseleri ve işletmeleri ölüm dahil COVID-19 ile ilgili yükümlülüklerden koruyan Georgia COVID-19 Pandemi İş Güvenliği Yasasını imzaladı.

Yasa şu şekilde; “Uyarı: Georgia yasalarına göre, herhangi bir yaralanma veya ölüm COVID-19 nedeniyle olan risklerden kaynaklanıyorsa, devlet bu binalara giren bir kişinin yaralanması veya ölümünden sorumlu değildir. Bu binalara girerek bu riski üstleniyorsunuz.” (CHL)

Pakistan’da Hristiyan Hemşirelere Saldırı

Pencap eyaletinin Faysalabat şehrinde iki Pakistanlı Hristiyan hemşire, dine hakaret suçlamasıyla tutuklandı.CLAAS-UK'ye göre, hemşire Maryam Lal ve...

Zirve Yayınevi Katliamı’nın Kurbanları Çevrimiçi Anıldı

Malatya'da 18 Nisan 2007'de, şehit edilen Tilmann Ekkehart Geske, Necati Aydın ve Uğur Yüksel, 18 Nisan Pazar...

Sırbistan’da Öğrenciler, Din Bilgisi ve Yurttaşlık Bilgisi Arasında Seçim Yapmak Zorunda

Sırbistan'da din öğretmenleri için hala çözülmemiş, kendine özgü bir rejim var. Okulla olan sözleşmeleri sadece bir yıl...

Uzmanlar Yanıtladı: Uzaktan Eğitim, Yüz Yüze Eğitimin Yerini Alır mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca öğrenci ve velinin merakla beklediği kararı açıkladı. Okul öncesi, 8 ve 12'nci...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi