21 Nisan 2021 Çarşamba

“Göklerdeki Babamız” Yasaklandı!

Doğuş Bayramı öncesi insanları kiliseye gitmeyi özendirmeyi ve duaya yöneltmeyi amaçlayan reklam filmi sinema salonları tarafından geri çevrildi. Anglikan Kilisesi tarafından hazırlanan tanıtım filmi İngiltere’nin en büyük üç sinema zinciri Odeon, Cineworld ve Vue tarafından geri çevrildi. Klipte çeşitli insanlar “Göklerdeki Babamız” duasını ediyor. Sinema işletmecileri klibin başka din mensuplarını veya inançsız olan insanlara hakaret olacağı endişesini taşıdıklarını dile getirdiler. justpray.uk hristiyan sitesini tanıtan bu video, Doğuş Bayramından önce, İngiltere’nin tüm sinema salonlarında gösterime girecekti.

Söz konusu video klip, sinema da gösterilen reklamlardan sorumlu komisyonunun denetlemesinden başarıyla geçti, filmleri sınıflandıran British Konseyinin “U” kategorisini aldı, bu işarete genel izleyici kitlesi için uygun anlamına geliyor. Buna rağmen, reklamları yerleştiren DCM ajansı, başka din mensuplarını veya inançsız olan insanlara hakaret olacağı endişesi nedeni ile, klibi yayınlamayı reddetti.
İngiltere kilisesinin en yüksek makamı Canterbury Başepiskoposu, “Bu video, ancak Doğuş Bayramı’nın kutlanması veya kilisede Doğuş ayini düzenlenmesi kadar hakaret içerir” diye konuştu.

Anglikan kilisesi’nin insan kaynaklarından sorumlu Aran Arora, “Bu klip, insanların aile boyu gösterime gidecekleri “Yıldız Savaşları” filminin yeni bölümünden önce gösterilecekti. Doğuş Bayram öncesi duayı hatırlatmak ve yeni web-sitemizi justpray’yi tanıtmak, iyi bir fikir olacağını düşünüyorduk.” dedi.

Kilise yetkilerine göre, yeryüzünde milyarlarca insan her gün “Gökteki Babamız” duasını okuyor, ve İngiltere de bu dua asırlar boyunca günlük hayatının bir parçası. Anglikan kilisesi’nin hukuki sorunlarından sorumlu Stiven Slak, “Video klibini göstermeye yasaklamaları, olayın mahkemeye sevk edilmesine neden olacaktır” dedi. İngiltere kanunlarına göre, ticari kuruluşların, dinî nedenleri gerekçe göstererek, hizmet sunmayı reddetmelerinin yasak olduğunu hatırlattı.

Haitili Episkoposlar, Katolik Rahiplerin ve Rahibelerin Kaçırılmasını Kınadı

Pazar günü Haiti'de yedi Katolik rahip ve rahibe fidye için kaçırıldı.Beş rahip ve iki rahibe başkent Port-au-Prince...

Jamaika Kilisesi’ne Kadına Yönelik Şiddet Uygulamalarına Karşı Çağrı

Batı Hint Adaları Başepiskoposu Howard Gregory, Jamaika'daki Kiliseyi, bazı uygulamalarının kadınlara yönelik şiddeti meşrulaştırmak için kullanıldığını kabul...

Katolik Kilisesi Yoksulların ve Savunmasızların Hizmetinde

Etiyopya'daki Katolik Kilisesi, Sosyal ve Kalkınma Komisyonu aracılığıyla, ihtiyaç sahiplerine destekte bulunmaya çalışıyor. Komisyon geçen yıl ülkenin...

George Floyd Davasında Karar Açıklandı

ABD'de siyahi George Floyd'un öldürülmesiyle ilgili davada eski polis Derek Chauvin, hakkındaki 3 suçlamanın tamamından suçlu bulundu.ABD'nin...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi